Славутицький міський методичний центр
Четвер, 09.07.2020, 00:13
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Сектори центру
Методична служба [1384]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [220]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [192]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [612]
Деревянко О.С.
Виховна робота [775]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [231]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [112]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [168]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Листопад » 9 » Відбувся І Всеукраїнський з'їзд педагогічних працівників дошкільної освіти
14:20
Відбувся І Всеукраїнський з'їзд педагогічних працівників дошкільної освіти
5 листопада у Києві пройшов І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної освіти. Участь у заході взяли більше 1300 представників з усіх областей та регіонів України.
Вперше в історії України мала місце подія такого масштабу, всезагально присвячена питанням дошкільної освіти.

        Головував на з’їзді Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. У вступному слові до учасників заходу, Міністр наголосив, що «ніколи ще проблеми дошкільної освіти не мали такого розголосу і визнання».
Вітальним листом учасників І Всеукраїнського з’їзду привітав Президент України Віктор Янукович. Глава держави назвав дошкілля «фундаментом сучасної системи безперервної освіти» і закликав зробити його міцним і надійним.
 
Європейські країни давно демонструють пріоритетне ставлення до дошкільної освіти, у багатьох країнах передшкільна освіта є обов’язковою і починається навіть з 3 чи 4 років. Думки фахівці всього світу сходяться у тому, що ранній вік дитини є саме тим періодом життя, коли вона надзвичайно швидко розвивається фізіологічно та емоційно, формуються основні навички мовлення, мислення тощо.
 
Дошкільна освіта в Україні представлена 15,5 тис. дошкільними навчальними закладами. У цих закладах виховуються понад 1 млн. маленьких українців. Різними формами дошкільної освіти охоплено 65,3 % дітей. Серед дітей 5-річного віку дошкільною освітою охоплено 93, 5%. Педагогів дошкільників в Україні нараховується 138,6 тис., серед яких більше ніж 95% - жінки.
 
Виступаючі на з’їзді делегати у своїх доповідях піднімали найбільш гострі питання розвитку дошкільної освітньої сфери, серед яких нестача приміщень дитячих садочків, невисока заробітна плата вихователів, недостатність науково-методичної літератури та рекомендацій. Кожен район, місто, область виступали з пропозиціями та ідеями щодо покращення умов розвитку дошкілля, ґрунтуючись на власному досвіді.
 
Чимало уваги приділили питанням підготовки працівників дошкільних навчальних закладів. Міністр наголосив на необхідності кардинальної перебудови роботи педагогічних університетів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також закликав педагогічну науку змінити свою позицію відсторонення від реального життя.
 
Під час з’їзду Дмитро Табачник повідомив про підписання наказу про затвердження нових типових штатів дошкільних закладів.
 
«Типовими штатами дошкільних закладів, затверджених ще у 1971 році, штатні одиниці лікаря, сестри медичної, сестри з дієтичного харчування, практичного психолога, соціального педагога, інструктора з фізичної культури, керівника гурткової роботи взагалі не передбачені. Відтепер вони усі є у нових штатних нормативах», - зазначив Міністр.
 
Одним з найважливіших питань з’їзду стало винесення на розгляд Державної програми розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки, яка передбачає розроблення механізму розвитку дошкільної освіти та його впровадження в практику. Одноголосно прийнято рішення схвалити Державну цільову програму, а також доручити МОН внести до неї пропозиції делегатів з’їзду і подати на розгляд Уряду., - про це йдеться у резолюції І Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників дошкільної освіти.


РЕЗОЛЮЦІЯ
І Всеукраїнського з'їзду
педагогічних працівників дошкільної освіти
5 листопада 2010 року
Заслухавши та обговоривши доповідь Міністра освіти і науки України Дмитра Володимировича Табачника, делегати І Всеукраїнського з'їзду педагогічних працівників дошкільної освіти, враховуючи важливість якості дошкільної освіти, оцінюючи дошкільне дитинство як унікальний період у становленні і розвитку людини та будучи впевненими в необхідності перегляду ролі і місця дошкільної освіти в суспільстві, прагнення до утвердження гуманістичних підходів, об'єднання зусиль сім'ї, суспільства і держави у вирішенні завдань забезпечення якості і доступності дошкільної освіти:
відмічають, що:
-        забезпечення якості й доступності дошкільної освіти є пріоритетом освітньої політики в державі;
-        Президентом України, Урядом, Міністерством освіти і науки України, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та підпорядкованими їм органами управління освітою вживаються заходи щодо удосконалення розвитку дошкільної освіти, функціонування дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності;
вважають, що:
-        загальною   потребою   є   подальший   розвиток   різних   форм,   систем
дошкільної освіти та типів дошкільних навчальних закладів;
  наголошують, що необхідними умовами забезпечення і підвищення якості
дошкільної освіти є:
-        створення демократичної системи управління освітою;
-        індивідуалізація освітнього процесу за рахунок збереження і розвитку багатофункціональної мережі дошкільних навчальних закладів;
-        запровадження нових форм організації дошкільної освіти, у тому числі
й приватних;
-        формування  здоров'язбережного середовища в дошкільних навчальних
закладах;
-        оновлення змісту і запровадження новітніх технологій у дошкільній освіті;
-        розширення спектра освітніх послуг.
Сьогодні в Україні функціонує 15,5 тис. дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають освіту 1млн. 214 тис. дітей дошкільного віку. В цьому році розширено мережу дошкільних навчальних закладів за рахунок:
-        відновлення роботи  119 тимчасово закритих закладів;
-        відкриття у пристосованих приміщеннях 105 дошкільних навчальних закладів;
-        введення в дію 11 нових дошкільних навчальних закладів.
 
Однак існуюча мережа дошкільних навчальних закладів не в повній мірі забезпечує потреби населення.
З метою розроблення механізму розвитку дошкільної освіти та його впровадження в практику роботи; забезпечення захисту конституційних прав дітей дошкільного віку і державних гарантій щодо доступності та якості здобуття такої освіти у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, зокрема дітьми п'ятирічного віку, забезпечення пріоритетності розвитку дошкільної освіти України І Всеукраїнський з'їзд педагогічних працівників дошкільної освіти ухвалює:
  1. Схвалити Державну цільову програму розвитку дошкільної освіти до 2017 року та доручити Міністерству освіти і науки України внести до неї пропозиції делегатів з'їзду і подати на розгляд Уряду.
  2. Схвалити Програму розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та рекомендувати її для надання відповідного грифа. 
  3. Підтримати ініціативу освітян щодо створення Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти та створення регіональних Рад керівників дошкільних навчальних закладів. 
4.          Підтримати ініціативу освітян щодо щорічного відзначення З листопада   Дня Дошкілля України.
5.          Сприяти впровадженню в роботу дошкільних навчальних закладів експериментальної та інноваційної діяльності, у тому числі інклюзивної освіти, враховуючи досвід інших країн та кращих надбань вітчизняної педагогіки та психології. Створювати експериментальні майданчики по апробації освітніх технологій для роботи з дітьми, у тому числі старшого дошкільного віку.
6.          Започаткувати проведення Всеукраїнських конкурсів:
-      «На кращий сайт дошкільного навчального закладу»;
-      «Дитячий садок майбутнього»;
-      «Вихователь року»;
-      «Всезнайко» (інтелектуальний конкурс для дітей).
7.          Місцевим органам виконавчої влади створити окремі структурні підрозділи з питань дошкільної освіти (у районних, міських, обласних) управліннях (відділах) освіти). 
8.          Закликати засоби масової інформації широко інформувати про кращі педагогічні напрацювання з питань         розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку в умовах роботи дошкільного   навчального   закладу   та родини.


За метеріалами сайту МОН
Категорія: Дошкільна освіта | Переглядів: 1743 | Додав: Яна | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2019/2020
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2020