Славутицький міський методичний центр
Середа, 03.06.2020, 11:02
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Сектори центру
Методична служба [1365]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [216]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [192]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [610]
Деревянко О.С.
Виховна робота [775]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [226]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [112]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [186]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [160]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2020 » Квітень » 2 » Відбулося дистанційне засідання міського методичного об’єднання вчителів історії та правознавства
16:32
Відбулося дистанційне засідання міського методичного об’єднання вчителів історії та правознавства

01 квітня 2020 року в дистанційній формі відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів історії та правознавства з теми «Про особливості проведення практичних занять на уроках суспільствознавчих дисциплін». У засіданні ММО вчителів суспільствознавчих дисциплін  взяли участь 8 педагогів.

Реєстрація та спілкування відбувалося за допомогою програми Viber  в спеціально створеній віртуальній групі. Віртуальне засідання розпочалося о 10.00 та тривало до 12.00. Вчителі обговорили матеріали до наступного порядку денного:

1. Про особливості проведення практичних занять на уроках суспільствознавчих дисциплін.

2. Про результати участі учнів ЗЗСО у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства.

3. Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2020 році.

4. Про форми проведення дистанційного навчання в умовах карантину.

Всі матеріали до засідання систематизовано на сторінці сайту «Словесники Славутича» за такою адресою: https://movlitslav.jimdofree.com/міські-методичні-об-єднання/ммо-вчителів-історії/дистанційне-засідання-2-01-04-2020/

Для тих вчителів, які не змогли взяти участь в роботі дистанційного засідання, доступ до матеріалів був організований за допомогою електронної пошти.

У відповідності до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, починаючи з 2013/2014 навчального року, в змісті нової програми з історії України та всесвітньої історії з’явився такий новий елемент як практичні заняття.

Практичне заняття — форма навчального заняття, особливий тип уроку, де на основі раніше отриманих знань і сформованих умінь учні виконують пізнавальні і дослідницькі завдання, набуваючи нових знань і опановуючи більш складні пізнавальні уміння.

Введення у практику викладання шкільного курсу історії практичних занять дозволяє реалізувати компетентнісний підхід до навчання дітей. Як правило, практичне заняття вимагає від учнів роботи з історичними джерелами; форма роботи різна: частина звикла працювати індивідуально, решта  в парах або в групі.

На початку засідання учителі обговорили матеріали з досвіду роботи учителя історії ліцею Л.С. Курач, яка спирається у своїй роботі на посібник О. Пометун, Н. Гупан «Практичні заняття з історії в основній школі».

Важливим пунктом порядку денного ММО вчителів історії та правознавства є обговорення питання порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2020 році.

Протягом поточного року передбачається самостійний пошук та визначення учителями суб’єктів підвищення кваліфікації, тому окремо був прокоментований основний чинник, який дозволяє певній установі вважатися суб’єктом підвищення кваліфікації. Як правило, установі повинен бути присвоєний код виду економічної діяльності 85.59. В класифікаторі видів економічної діяльності (КВЕД) клас 85.59 («інші види освіти, н.в.і.у») має такий пункт «діяльність курсів з підвищення професіійної діяльності». Перевірити зміст кодів можна за допомогою сайту http://kved.ukrstat.gov.ua , а наявність його у певної навчальної установи за допомогою сайту https://youcontrol.com.ua.

В умовах тривалого карантину учителі мають опрацювати Порядок підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800, із змінами, внесеними постановою Уряду № 1133 від 27 грудня 2019 року; новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», в якому деталізовано нові підходи до підвищення кваліфікації педагогічних працівників; лист Міністерства освіти і науки України від 04 березня 2020 року "Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів

загальної середньої освіти".

Обговорюючи останне питання порядку денного, учителі історії зробили проміжні висновки щодо застосування дистанціійних технологій навчання дітей в умовах тривалого карантину.

Ефективним варіантом дистанційного навчання є використання можливостей власного блогу або окремого сайту (для потреб дистанційного навчання), за його відсутністі вчителів приваблюють такі ресурси, як Мійклас, ATutor, Dokeos, Moodle, ClassTime, Google Classroom, Viber. Проте, на думку учителів історії, дистанційне навчання неможливе без зворотнього зв’язку із усіма дітьми: не всі діти мають відповідне технічне забезпечення і не всі виконують завдання. Сумнівною є самостійність виконання учнями дистанційних завдань, важко забезпечити ритмічність роботи учителів у дистанційному режимі, щоб унеможливити перевантаження дітей.

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру

 

 

Категорія: Суспільствознавство | Переглядів: 47 | Додав: nataligrom3582 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2019/2020
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2020