Славутицький міський методичний центр
П`ятниця, 14.08.2020, 16:27
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
Сектори центру
Методична служба [1396]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [220]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [234]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [112]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2019 » Листопад » 19 » Школярі дізнаються про світове українство
20:16
Школярі дізнаються про світове українство

З 04 по 15 листопада 2019 року у славутицьких закладах загальної середньої освіти проходила міська декада «Нашого цвіту – по всьому світу», присвячена історії, побуту і культурі закордонних українців. Декада проведена в рамках обласних заходів щодо виконання Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2020 року.

Кожний заклад загальної середньої освіти самостійно складав  план проведення Міської декади, враховуючи особливості організації освітнього процесу і індивідуальних запитів учнів, рівень матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу.

У Славутицькій загальноосвітній школі № 1 напередодні Дня української писемності та мови учителі Н.П. Гапон та В.П. Сироватка провели музично-поетичні перерви "Поезія - це завжди неповторність". У фойє школи була організована вільна трибуна, щоб всі охочі учні та учителі мали змогу читали улюблені поезії українських авторів. На перерві лунали українські пісні за творами українських поетів, покладених на музику. 8 листопада одинадцятикласники разом з учителями Н.О. Бардаковою, О.І. Рябченко, Т.А. Яковенко, Н.М. Віткаловою, Л.В. Яшуніною писали  ХХ Всеукраїнський диктант національної єдності «Від бересту – до «цифри»».

Протягом декади у Славутицькій загальноосвітній школі № 2 пройшов фотофлешмоб «Я українка і я цим пишаюсь». Класні керівники початкових класів провели ранкову зустріч «День української писемності та мови», а класні керівники 5-10 класів – рекламний проект «Обирай українську». Шкільний день 8 листопада розпочався експрес-уроком від Олександра Авраменка «Українською, по-українськи чи по-українському?». Для учнів 8 класу учитель Л.А. Соменко. провела презентацію «Топ-25 емігрантів, які прославили Україну», а учитель В.М. Заікіна для учнів 10 класу організувала мистецьку вітальню «Квітка Цісик – золотий голос України в Америці».

Класні керівники 1-4-х класів Славутицької загальноосвітньої школи № 3 організували тематичну виставку «Ми не розлучалися з тобою, Україно!», прослуховування музичних композицій видатних закордонних  діячів Квітки Цісик та Соломії Крушельницької, класні керівники 5-11 класів підготували з учнями виставку стіннівок «Видатні закордонні українці». Вчителі історії та географії провели інформаційні хвилинки «Внесок українців у розвиток культурної спадщини світу», онлайн-презентацію «Українська діаспора», інформаційний калейдоскоп «Нашого цвіту – по всьому світу», інформаційний дайджест «Українська діаспора в об’єктиві сучасності». В бібліотеці була відкрита виставка «Відкриймо для України українську діаспору». Вчителі української мови та літератури залучили школярів до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Класні керівники 1-11 класів Славутицької загальноосвітньої школи № 4 провели із своїми вихованцями бесіди на теми «Відомі українці за кордоном», «Люди, які прославили Україну на весь світ», «Відомі та успішні українці», перегляд відеосюжету «Відомі Українці», усні журнали «Імена, якими пишається Україна», «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм». Учителі історії провели для учнів 9, 11 класів тематичні уроки «Українська діаспора у світі» та «Український менталітет – ресурс світу». Учні 11 класу на уроці учителя української літератури В.М. Євтушенко читали та аналізували вірші поетів-емігрантів. У шкільній бібліотеці була відкрита виставка, яка розповідала про історію, побут і культуру закордонних українців. 8 листопада 2019 року старшокласники разом з учителями писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

У Славутицькому ліцеї з учнями 44 групи вчитель історії Л.С. Курач провела круглий стіл «Діяльність діаспори щодо відновлення державної незалежності України». Учитель української мови та літератури Л.В. Бондаренко організувала з учнями 41 групи усний журнал з теми «Вони прославили Україну». Учні 31 групи разом з учителем словесності Т.М. Гавриш взяли участь у читацькій конференції з теми «Поезія української діаспори». Вчителі англійської мови В.Г. Зінченко та Н.С. Соловйова провели інформаційні п’ятихвилинки «Українська діаспора в об’єктиві сучасності». Напередодні Дня української писемності й мови ліцеїсти ІІІ курсу написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

В усіх закладах загальної середньої освіти відбулися І етапи Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Т. Шевченка та ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Міська декада «Нашого цвіту – по всьому світу», присвячена історії, побуту і культурі закордонних українців, проходила відповідно до Положення, затвердженого наказом управління освіти і науки від 25.10.2019 № 83.

Наступна декада відбудеться 2020 року в перші два тижні після осінніх канікул.

 

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру.

Категорія: Мови і література | Переглядів: 146 | Додав: nataligrom3582 | Теги: міська декада, Нашого цвіту – по всьому світу, Славутицький ММЦ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2019/2020
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2020