Славутицький міський методичний центр
П`ятниця, 18.09.2020, 08:48
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Листопад » 15 » No smoking day
14:22
No smoking day
Міжнародний день відмови від куріння (No smoking day) в 2012 році відзначається 15 листопада. Щорічно про це свято здоров'я згадують в третій четвер листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

Поява Міжнародного дня відмови від куріння цілком виправдана, оскільки статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо даної проблеми не може не лякати. Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. Більше того, практично кожні 10 хвилин вмирає курець. Експерти прогнозують, що буквально через 10 років цей показник смертності збільшиться до одного курця в 3 секунди.

Міжнародний день відмови від куріння відзначають і в країнах СНД. Це прекрасний привід задуматися над тим, що в цілому у цих країнах зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників. Тому Міжнародний день відмови від куріння обов'язково пов'язаний з проведенням заходів, які сприяють боротьбі з цією згубною звичкою.

В Україні курять 40% громадян, старших за 15 років. Це близько 19 млн осіб. Із них 34% - завзяті курці. Щороку в нашій країні помирають від наслідків куріння близько 100 тис. людей. Ті, хто почав палити до 15 років, уп'ятеро частіше помирають від раку легень.

На території України виділені особливо критичні регіони. Так, у Харкові щодня помирають від наслідків куріння 9 осіб, що робить Харків сумним лідером. Несприятлива ситуація і в Криму. Два з трьох курців щодня викурюють близько пачки сигарет, що веде до частих смертельних наслідків від тютюнозалежних захворювань.

Сумна статистика в Україні щодо куріння серед дітей. Серед випускників шкіл близько 60% уже палять відкрито. І, як мінімум, кожен другий учень 8 класу хоча б раз пробував закурити.

За останні 5 років кількість жінок-курців в Україні збільшилася втричі. Нерідко можна бачити вагітних і мам з грудними дітьми, які палять. На жаль, не всі до кінця розуміють, що їх куріння робить малюка пасивним курцем й істотно ускладнює розвиток дитини, погіршує її здоров'я або навіть призводить до мертвонародження. Голландські вчені довели, що жінки-курці розплачуються за згубну звичку ще й 11 роками життя. Життя чоловіків-курців, у середньому, скорочується на 3 роки, але й це також є істотною жертвою.

21 короткий рада як кинути палити

Повірте в себе. Повірте, що Ви можете кинути. Згадайте самі складні речі, які Ви робили, і усвідомте, що у Вас є сила волі і рішучість кинути палити. Все залежить від Вас. Правильно розставте акценти: рекомендується не використовувати фразу «Я кидаю курити», замість цього варто говорити: «Я не хочу палити». Різниця зовні не помітна, але, як показують дослідження, вона відіграє значну роль в психологічному настрої людини. Пам'ятайте, що фізична тяга до паління не продовжується нескінченно. Дослідження показують, що фізична тяга до тютюну зникає протягом 48-72 годин після останньої сигарети. Далі вам доведеться боротися не з фізичною, а з психологічною залежністю.

Після того, як Ви прочитаєте цей список порад, сядьте і напишіть свій, перероблений відповідно до Ваших рис характеру і особливостей. Створіть свій власний план, як кинути курити. На папері причини, за якими Ви хочете кинути палити (переваги життя без куріння): жити довше, відчувати себе краще, для своєї сім'ї, зберегти гроші, пахнути краще, легше знайти пару і т.д. Ви знаєте, що поганого в курінні і що Ви придбаєте кинувши. Запишіть всі на папері і читайте щодня.

Попросіть свою сім'ю і друзів підтримати Вас у Вашому рішенні кинути палити. Попросіть їх про повну підтримку і терпимості. Поставте їх до відома заздалегідь, що Ви, можливо, будете дратівливим, навіть дратівливим під час розставання з цією шкідливою звичкою. Ви потребуєте допомоги близьких. Попросіть членів родини та друзів не дозволяти Вам купувати цигарки, складати вам компанію, коли ви замінюєте сигарету прогулянкою. Коли Ви починаєте кидати курити, Вам належить подолати дуже багато спокус. Тому краще не випробовувати долю і деякий час не ходити на «палять» вечірки, в бари і т.д.

Призначте дату закінчення куріння. Вирішіть, в який день Ви розлучитеся з сигаретами назавжди. Запишіть цю дату. Сплануйте її. Усуньте з поля зору всі сигарети, запальнички та попільнички. Позбавте себе додаткових спокус - рішуче розламайте всі сигарети в будинку. Підготуйте свій мозок до «першого дня Вашої нового життя». Ви навіть можете провести невелику церемонію з приводу Вашої останньої сигарети або ранку дня відмови від куріння.

Поговоріть з Вашим лікарем з приводу відмови палити. Підтримка та спрямованість, отримані від лікаря - перевірений спосіб поліпшити Ваші шанси на успіх.

Почніть робити зарядку. Фізичні навантаження допоможуть розслабитися, морально вас підтримають і заодно позбавлять організм від токсинів. Так що ходіть пішки замість машини або автобуса, піднімайтеся пішки по сходах, а не на ліфті і запишіться в спортивний клуб заради початку нового життя. Спорт просто несумісний з курінням. Вправи знімають стрес і допомагають Вашому тілу відновитися від шкоди, завданої сигаретами. Якщо необхідно, починайте поступово, з короткої прогулянки раз чи два вдень. Доведіть це до 30-40 хвилинних вправ 3 або 4 рази на тиждень. Порадьтеся з лікарем, перш ніж почнете будь-які вправи. Робіть глибокі дихальні вправи кожен день по 3-5 хвилин. Дуже повільно вдихніть через ніс, затримаєте подих на кілька секунд, дуже повільно видихніть через рот. Спробуйте робити дихальні вправи із закритими очима і переходите до п.9.

Чітко уявіть собі, як Ви перестанете бути курцем. Під час дихальних вправ п.8 Ви можете закрити очі і уявити себе людиною, яку не палить. Ви повинні побачити себе насолоджується вправами п.7. Уявіть себе відмовляється від запропонованої сигарети. Побачте, як Ви викидаєте всі свої сигарети геть і отримують за це золоту медаль. Розвивайте свої власні креативні подання. «Візуалізація» спрацює.

Зменшуйтекількість сигарет поступово (якщо Ви зменшуєте кількість сигарет,обов'язково призначте день ОСТАТОЧНОГО відмови від куріння). Способи поступової відмови від куріння включають в себе: планування кількості викурених сигарет щодня, купівлю сигарет в кількості не більше однієї пачки, заміну марки, щоб не так подобався процес куріння. Віддайте свої сигарети кому-небудь іншому, щоб Вам доводилося щоразу їх просити, коли Ви захочете курити.

Спробуйте «зав'язати» - кинути курити раз і назавжди. Багато курців перевірили на собі, що єдиний спосіб розлучитися з сигаретами - кинути різко і повністю, без спроб зменшити кількість сигарет сигарет. Тим не менш, знайдіть метод, який буде найбільш підходящим для Вас: кидати поступово або відразу. Якщо один з методів не спрацює - спробуйте інший.

Знайдіть собі партнера - іншого курця, який також хоче кинути курити. Підбадьорюйте і допомагайте один одному, звертайтесь до одного, коли відчуєте, що не витримуєте.

Ретельно чистите зуби. Звертайте увагу на те, як швидко поліпшується їх стан і як вони біліють. Уявіть собі та отримайте задоволення від думки про те, як вони будуть виглядати через місяць, три чи рік.

Після того, як Ви кинули палити, заплануйте відзначити круглі дати на Вашому шляху від кращого до некурящому. Через 2 тижні - сходіть в кіно. Через місяць - в кафе (обов'язково сядьте в секції для некурящих!). Через 3 місяці - проведіть вихідні у Вашому улюбленому місці. Через 6 місяців - купіть собі що-небудь серйозне. Через 1 рік влаштуйте собі вечірку. Запросіть свою сім'ю і друзів на «день народження» людини, який придбав шанс прожити довге і здорове життя.

Пийте багато води. Тримайте під рукою пляшку води або соку і присьорбувати частіше. По-перше, Ви тим самим заміните звичний рух «рука-рот», по-друге, пом'якшите побічні симптоми детоксикації - сухість у роті і першіння в горлі. Вода хороша в будь-якому випадку і більшість людей не п'ють її в достатній кількості. Вода допоможе «вимити» нікотин і іншу хімію з організму, до того ж вона допоможе зняти тягу до сигарет, відповідаючи на «запити рота».

Усвідомте, в який час у Вас з'являється бажання палити, наприклад: під час стресу, після їжі, під час прибуття на роботу і т.д. Постарайтеся уникати цих ситуацій, а якщо це неможливо - знайдіть інші моделі поведінки в ці моменти. Невеликі нововведення допоможуть Вам позбутися від «якорів» - звичних обставин, пов'язаних з курінням. Наприклад, не ходіть в магазин, де Ви зазвичай купували сигарети. Змініть маршрут, яким Ви йдете на роботу. Подолайте спокуса зазирнути до бару, в якому Ви смолили одну за одною. Але, щоб не відчувати себе покараним, обов'язково зробіть собі що-небудь приємне.

Знайдіть що-небудь, що можна тримати в руці і в роті, щоб замінити цим сигарети. Спробуйте використовувати соломинки для пиття. Коли бажання покурити гризе Вас, жуйте жувальну гумку (без нікотину) або сосите м'ятні цукерки. Наприклад, замість сигарети перед сном з'їсти яблуко або підкинути двадцять разів у повітря сірникову коробку. Дуже допомагає, якщо зробити десять глибоких вдихів. Допомагають також льодяники і т.д. Напишіть пісню або вірш на тему «Кидаю палити», про сигарети, і
 що для Вас означає розлучитися з тютюном. Наспівуйте (або читайте) її кожен день.

Носіть з собою фотографію своєї сім'ї або того, хто Вам дорогий. Напишіть на аркуші паперу: «я кидаю для себе і для тебе (вас)» і прикріпіть його до фотографії. Коли у Вас з'явиться бажання курити, подивіться на фотографію і прочитайте напис. Кожен день без куріння - це виграний бій і подарунок собі самому, сім'ї, її бюджету. Але кожен новий день - це нове бій. Не давайте собі зірватися і пустити на вітер всевитрачені зусилля. Не тіште себе думкою про «лише однієї сигарети».
Будь який кинув палити запевнить Вас, що в житті так не буває.

Кожен раз, коли у Вас з'являється бажання курити, замість того, щоб закурити, запишіть свої почуття або все, що у Вас на умі. Носіть цей лист завжди з собою.

Ніколи не втрачайте надію. Не чекайте дива - дійте!

За матеріалами веб-сайтів: http://www.ukrinform.ua та http://beyond.ua 
Категорія: Виховна робота | Переглядів: 851 | Додав: ММЦ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 6
1
5 Elena   [Матеріал]
Проблема тютюнопаління дуже серйозна і палити починають вже з середньої школи. sad
І тільки спільними зусиллями можна щось змінити, а починати треба - з себе! book

0
6 Яна   [Матеріал]

0
4 олена   [Матеріал]
куріння - це неповага до генофонду нації!

1
3 ММЦ   [Матеріал]

0
2 Людмила   [Матеріал]
hello

0
1 Яна   [Матеріал]
barbarian barbarian barbarian good good good краще icecream icecream icecream

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2020