Славутицький міський методичний центр
Понеділок, 19.04.2021, 06:11
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Жовтень » 14 » Методичні рекомендації щодо проведення у 2013 році Європейського тижня місцевої демократії
08:06
Методичні рекомендації щодо проведення у 2013 році Європейського тижня місцевої демократії
Шановні колеги! 14 жовтня стартує Європейський тиждень місцевої демократії. 
Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні.
Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року на 15-й сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія).

Щорічне проведення в Україні заходів Європейського тижня місцевої демократії введено Указом Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» від 27 вересня 2007 року №922/2007.


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ – 2013

У центрі цьогорічного Європейського тижня місцевої демократії, який пройде з 14 до 20 жовтня, будуть питання мотивації громадян до участі у процесах прийняття рішень на місцевому рівні. За рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи визначено провідну тему Європейського тижня 2013 року: «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, досвід».

Європейський тиждень місцевої демократії – загальноєвропейська ініціатива Ради Європи, що координується Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи, спрямована на розвиток діалогу між місцевими обраними представниками  та громадянами, який сприятиме подоланню дефіциту демократії. Провідна тема, обрана для тижня 2013 року, передбачає кроки до поліпшення підзвітності депутатів на місцевому та регіональному рівнях. Ключовим елементом демократії на місцевому рівні є тісна взаємодія між громадянами та місцевими обраними представниками. Провідна тема Європейського тижня  у 2013 році співзвучна з «Європейським роком громадян», який оголосив Євросоюз. Ці заходи доповнюватимуть один одного.


Головною метою тижня є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.


Завданням Тижня є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії.

Проведення таких заходів на місцях під єдиним «гаслом» на всьому континенті має підсилити розуміння того, що «місцевий» і «європейський» підходи до здійснення самоврядування не протистоять один одному, а взаємно один одного доповнюють. Місцева демократія є загальною європейською цінністю та повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії.


Головними заходами Тижня мають стати дні відкритих дверей, відкриті засідання рад, прийоми громадян представниками органів місцевого самоврядування, керівництвом місцевих органів виконавчої влади та інші заходи (конференції, семінари, наради, кругли столи, прес-клуби, лекції, навчально-ознайомчі візити тощо), націлені на ознайомлення населення із завданнями та принципами функціонування системи місцевого самоврядування з однієї сторони, та своїми правами і можливостями на участь у цьому процесі – з іншої. Передбачається, що зазначені заходи мають охоплювати різні групи населення, стосуватися  різних питань місцевого життя.

При цьому окрему увагу, і це відображено як у документах Ради Європи, так і у відповідному Указі Президента України, потрібно відводити відповідній роз’яснювальній роботі серед молоді. Оскільки Тиждень є «Європейським», а євроінтеграція – одним з пріоритетів України, невід’ємними елементами Тижня мають стати інформаційні кампанії та заходи із презентації європейських принципів, кращих практик, міжнародного законодавства з питань місцевої і регіональної демократії, конкретних результатів міжнародного співробітництва на рівні міст та регіонів, можливостей міжнародних та європейських інституцій щодо сприяння місцевому і регіональному розвитку. 

Європейський тиждень місцевої демократії має також стати можливістю для інформування та ознайомлення громадськості з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії і, таким чином, сприяти загальноєвропейській інтеграції навколо демократичних засад реалізації громадянами Європи їх невід’ємного права на участь у вирішенні питань місцевого значення. 

Проведення таких заходів під єдиними гаслами ЄТМД на всьому континенті має підсилити розуміння того, що «місцевий» і «європейський» підходи до здійснення самоврядування не протистоять один одному, а взаємно один одного доповнюють. Місцева демократія є загальною європейською цінністю і повинна спиратися на кращі досягнення та практики в галузі управління та демократії. Активна просвіта громадян щодо сучасних європейських інструментів та механізмів сприяння місцевій і регіональній демократії має перетворити їх на палких прихильників процесу євроінтеграції.

Кампанію «Європейський тиждень місцевої демократії в Україні» потрібно розуміти широко та комплексно. Європейський тиждень місцевої демократії є новим та ефективним інструментом сприяння розвитку місцевого самоврядування в контексті політики європейської інтеграції України. 

На виконання Указу Президента України від 27.09.2007 № 922/2007 «Про європейський тиждень місцевої демократії», розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 11.09.2013 № 342, доручення департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 12.09.2013 № 12-01-01-2479 Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів рекомендує у навчальних закладах Київської області у період з 14 по 20 жовтня 2013 року спланувати і провести:

  • лекції, тематичні уроки, читання, практикуми, «круглі столи» для старшокласників та студентів навчальних закладів з метою ознайомлення з європейським законодавством, спрямованим на розвиток демократії;
  • тематичні зустрічі учнівської молоді з депутатами органів місцевого самоврядування;
  • лекції, семінарські заняття, науково-практичні конференції для педагогічних працівників області на теми: «Завдання та принципи функціонування системи місцевого самоврядування», «Політична діяльність та участь громадян в управлінні суспільством», «Реформування місцевого самоврядування – крок до зміцнення демократії», «Місцеве самоврядування – основа конституційного ладу в суспільстві»;
  • книжкові виставки, тематичні стенди, презентації видань з питань європейських стандартів функціонування  місцевого самоврядування в Україні, прав та можливостей громадян на участь у цьому процесі,  ознайомлення з матеріалами, представленими на них. 

І.П.Бондарук, завідувач навчально-методичного кабінету історії та правознавства КОІПОПК


Категорія: Суспільствознавство | Переглядів: 778 | Додав: ММЦ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2021