Славутицький міський методичний центр
Вівторок, 17.09.2019, 20:20
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Сектори центру
Методична служба [1223]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [51]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [188]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [178]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [552]
Деревянко О.С.
Виховна робота [754]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [189]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [110]
Єзан Н.П.
Мови і література [148]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [168]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [36]
Суспільствознавство [69]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Червень » 6 » Лідери освітніх інціатив. Проект для шкільних лідерів змін завершено. Далі буде...
14:37
Лідери освітніх інціатив. Проект для шкільних лідерів змін завершено. Далі буде...

В житті є тільки два шляхи – або залишити все так, як є, або впровадити зміну та взяти на себе відповідальність за неї. Впровадження змін — це пригода, яку потрібно використовувати для того, щоб вчитись пристосовуватись до непередбачених ситуацій. Напруження, труднощі та невизначеність властиві будь-якому успішному проведенню змін. Зміни у системі освіти на сучасному етапі - це постійний процес розв'язання проблем, і лише так можна ефективно продовжувати свою роботу. 

Розуміючи, що лідерами не народжуються - ними стають, у 2010 році ми розпочали впровадження проекту «Лідери освітніх ініціатив» у місті Славутичі. Для 19 лідерів шкільних змін вчора, 05.06.2012, успішно завершено етап навчальних тренінгів та семінарів проекту. Матеріали заняття з теми "Евалюація (самооцінювання) в сучасному закладі освіти" пропонуємо для завантаження на сторінці сайту "Лідери освітніх інціатив". Додаткові матеріали (анкети, звіти, перезентації) будуть надіслані на електронні адреси закладів. Вітаємо з отриманням сертифікатів! Ви - найкращі! Пропонуємо згадати як все починалося...

І етап реалізації проекту - 100-годинне навчання на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів міського координатору проекту Старовойтової А.О. Актуальний зміст занять тренінгу, роздаткові матеріали, мультимедійні презентації, диски з електронною версією занять, творча робоча атмосфера  у навчальній групі, а головне – професіоналізм, відповідальність, особиста зацікавленість усіх без виключення тренерів проекту, все це спонукало, наштовхувало, надихало до подальших дій.  Дякуємо ще раз усій дружній команді обласних тренерів та учасників проекту! 

У грудні 2011 року було розпочато ІІ етап реалізації проекту в м.Славутичі.  Грудень 2010 – лютий 2011 років. Протягом грудня 2010 – січня 2012 була проведена робота з презентації проекту на рівні міста під час різних заходів для керівних кадрів та педагогічних працівників. Проведено анкетування з метою відбору учасників проекту. Серед основних критеріїв відбору учасників були такі: психологічна готовність до впровадження змін, особиста вмотивованість, досвід впровадження інновацій в навчальних закладах, навички тренінгової роботи або навчики навчання дорослих. Протягом лютого 2011 року на основі побажань майбутніх учасників проекту були розроблені  план та програма навчальних занять для реалізації проекту «Лідери освітніх ініціатив» у місті Славутичі.

ІІІ етап. Лютий 2011 – травень 2013 року. Це етап власне практичної роботи – проведення навчальних занять, просвітницьких тренінгів, семінарів-практикумів для відібраних учасників проекту. Наразі цей етап ще триває. стрічка подій проекту тут 

Для участі у навчанні на ІІІ етапі реалізації проекту було залучено 75 осіб, серед них: 7 керівників закладів освіти, 7 заступників директорів загальноосвітніх шкіл, 4 вихователя-методиста дошкільних закладів, 1 методист міського методичного центру, 25 педагогічних працівників базового навчального закладу проекту, 31 педагог з різних закладів освіти міста.

До участі в основній 12-годинній програмі навчання було залучено 19 осіб, серед них: директори та заступники директорів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 2, 3, 4, ліцею, директор Центру професійного розвитку, завідуючі та вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів, практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх шкіл № 1, 2, 3, методист міського методичного центру.

Протягом 12-годинного навчання акцент було зроблено на опрацювання тем: «Керування і лідерство», «Компетентність лідера», «Стилі лідерства», «Прийняття рішення», «Побудова команди», «Концепції командних ролей», «Типові бар’єри для впровадження освітніх змін», «Дослідно-експериментальна робота та інноваційна діяльність», «Профілактика «синдрому професійного вигорання», «Освітня проектна діяльність», «Самооцінювання (евалюація) в сучасному закладі освіти».

Базовим закладом проекту у місті було обрано дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 6 «Крунк». Цей заклад є одним лідерів дошкільної освіти міста, має значні досягнення у своїй діяльності, але на момент початку реалізації проекту в закладі на ключові посади вихователя-методиста, практичного психолога, інструктора з фізкультури прийшли молоді амбітні педагоги, оновилася команда педагогів. У зв'язку з цим за проханням керівника закладу та результатами анкетування педагогів, було вирішено визначити саме цей заклад базовим для реалізації проекту у місті. Протягом 6-годинного навчання вже опрацьовано теми: «Компетентність лідера», «Побудова команди», «Типові бар’єри для впровадження освітніх змін», «Дослідно-експериментальна робота та інноваційна діяльність», «Профілактика «синдрому професійного вигорання». Залучено 25 осіб. Заплановано подальше навчання у 2012-2013 роках.

Окремо хочемо зупинитися на використанні веб-ресурсів  для реалізації проекту «Лідери освітніх ініціатив» в місті Славутичі. Одним з головних компонентів науково-методичної роботи у місті Славутичі є сайт міського методичного центру відділу освіти. Це центр накопичення, систематизації, поширення інформації; надання науково-методичних послуг педагогічним працівникам міста. Щоб зробити наш сайт живим та цікавим, ми уважно ставимось до інформаційних запитів наших користувачів. З ініціативи міського координатору проекту «Лідери освітніх ініціатив» та за проханням учасників навчань створено окрему веб-сторінку та форум учасників проекту.

Сторінка «Лідери освітніх ініціатив» розміщена у розділі меню сайту «Методична служба». Станом на червень 2012 року сторінка займає першу-другу позицію серед посилань за словосполученням «лідери освітніх ініціатив» у пошукових системах Google, Ukr.net, Bing, «Яндекс». 

Веб-сторінка якнайкраще ілюструє роботу проекту у місті Славутичі. Її відвідувачам пропонується швидка навігація до офіційного сайту проекту «Лідери освітніх ініціатив» http://www.lio.lviv.ua/, опис проекту, плани та програми, матеріали навчальних занять проекту для вільного завантаження, фото, які ілюструють проект, форум для його учасників. Слід зазначити, що таким чином віртуальними учасниками проекту «Лідери освітніх ініціатив» стають автоматично усі відвідувачі веб-сайту, а таких станом на березень 2012 року уже 325.000 осіб.

Завдяки ресурсу http://slavmmc.at.ua прозоро працюють усі компоненти проекту. Спрацьовує принцип індивідуалізації роботи учасників у проекті,   забезпечується мотивація до роботи у проекті за рахунок активності у вільній та самостійній комунікативній діяльності та за рахунок новизни дій шляхом використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Підсумковий етап проекту - це 2012-2013 роки. Наразі триває проведення учасниками проекту досліджень навчальних потреб у власних навчальних закладах, планування та проведення навчальних занять для працівників цих закладів.

Плануємо узагальнення матеріалів проведеного навчання педагогічних працівників міста, анкетування та звітування учасників проекту відбудеться у травні поточного року.

Які ж результати реалізації проекту «Лідери освітніх ініціатив» в Славутичі:

  • На основі матеріалів, отриманих під час навчання у Білій Церкві, міським координаторами проекту розроблено власні тренінги для педагогічних працівників за ключовими темами. Публікації про проект розміщено на веб-сайті міського методичного центру, у місцевих засобах масової інформації. На сьогодні нами підготовлено опис досвіду з теми «Матеріали навчальних занять для педагогічних працівників в рамках реалізації проекту «Лідери освітніх ініціатив» в місті Славутичі», який плануємо подати на розгляд науково-методичної ради інституту.

  • Підчас навчання у Білій Церкві серед проблем, на розв'язання якої буде спрямована зміна за проектом «Лідери освітніх ініціатив», нами називалася й проблема покращення науково-методичного супроводу роботи Славутицького товариства учнів-членів Малої академії наук. Наразі маємо значні зрушення у цьому питанні. У порівнянні із минулим навчальним роком йде значне зростання кількості переможців міського та обласного етапу конкурсу-захисту: 2010-2011 рік, 6 переможців міського, 3 переможця обласного етапу. 2011-2012 рік, 20 учасників міського, 18 з них – переможці міського етапу, 10 – переможці обласного етапу конкурсу-захисту. Радіємо також, що вдалося запровадити ще одну інновацію - 18 квітня 2012 року відбулася Перша міська науково-практична конференція учнів 8-11 класів з теми «Славутич - погляд у майбутнє» за участю науковців м. Чернігова та Славутича. 

  • Модернізовано контент веб-сайту міського методичного центру, створена окрема веб-сторінка проекту «Лідери освітніх ініціатив». У 2011 році веб-сайт став переможцем обласного конкурсу-захисту Web-сайтів закладів освіти в номінації «Web-сайти управлінь (відділів) освіти, міських (районних) методичних кабінетів (центрів)», є переможцем у номінації «Кращий ІТ-проект» міської громадсько-мистецької акції «Славутичанин року».

  • Модернізовано модель науково-методичної роботи з педагогічними кадрами міста, що дало можливість реалізувати потенціал творчих та перспективних педагогів; осучаснено форми методичної роботи, практикується проведення навчальних та просвітницьких тренінгів, короткотривалих майстер-класів.

  • Впроваджуються сучасні форми узагальнення діяльності педагогів. Відбувся міський конкурс «Електронне портфоліо методичної служби закладу», запланований конкурс-захист «Електронне портфоліо вчителя-майстра».

  • 12 квітня 2012 року на базі КОІПОПК відбулася науково-практична конференція для педагогічних працівників закладів і установ освіти області, які реалізують українсько-польський проект «Лідери освітніх ініціатив». У науково-практичній конференції для педагогічних працівників закладів і установ освіти області, які реалізують українсько-польський проект «Лідери освітніх ініціатив» взяли участь 25 шкільних лідерів змін, регіональні тренери проекту: Довгань Андрій Іванович, старший викладач кафедри педагогічної майстерності, кандидат географічних наук, Пєтушкова Лариса Антонівна, завідуюча центром практичної психології та соціальної роботи, Вакулюк Олена Іванівна, методист центру педагогічних інновацій інституту, педагогічні працівники, керівники навчальних закладів, які мають бажання навчатися за проектом. Міський координатор проекту Старовойтова А.О. та учасники проекту з Славутицьких закладів освіти взяли участь у роботі конференції шляхом скайп-зв"язку. Шкільні лідери змін Павленко В.С., Хоменко О.М., Живець Л.М., Надточей В.О., Кладченко М.О., Верещагіна Т.О. мали можливість обговорити досягнення, результати впровадження українсько-польського освітнього проекту «ЛІДЕРИ ОСВІТНІХ ІНІЦІАТИВ» як у місті Славутичі, так й познайомитися з досвідом даної роботи у інших районах та міста Київської області.

  • Створено міську команду координаторів для впровадження освітніх інновацій на рівні міста.
  • Активізовано роботу в закладах освіти міста з питань професійного розвитку педагогічних працівників. Колективи закладів, керівники або заступники керівників яких брали участь у проекті у 2010-2012 навчальних роках, стали: 

Ø            ДНЗ № 6 «Крунк», базовий заклад проекту, - переможець обласного конкурсу-захисту Web-сайтів закладів освіти в номінації «Web-сайти дошкільних навчальних закладів», має ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі «Web-сайт – обличчя успіху»; переможець міської громадсько-мистецької акції «Славутичанин року».

Ø            ДНЗ № 4 «Марите» - переможець обласного конкурсу–огляду спортивних майданчиків дошкільних навчальних закладів; лауреат обласного конкурсу-захисту Web-сайтів закладів освіти в номінації «Web-сайти дошкільних навчальних закладів», переможець міської громадсько-мистецької акції «Славутичанин року», лауреат обласного конкурсу-захисту на кращу модель "Школа сприяння здоров"ю"

Ø            Славутицький ліцей - переможець обласного конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи; переможець міської громадсько-мистецької акції «Славутичанин року».

Ø            Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів № 4 - переможець обласного конкурсу - огляду  психологічних кабінетів в номінації «Кращий психологічний  кабінет ЗНЗ», переможець міської громадсько-мистецької акції «Славутичанин року», лауреат обласного конкурсу-захисту на кращу модель "Школа сприяння здоров"ю".

Ø            Центр професійного розвитку - лауреат обласного конкурсу-захисту Web-сайтів закладів освіти в номінації «Web-сайти позашкільних навчальних закладів».

·         Вивчено потреби міського базового закладу проекту. У даному навчальному закладі проведено оцінювання досягнень, визначення проблемних питань, розробка перспектив щодо можливості впровадження інновацій. Проведено 6-годинне навчання для педагогів закладу. На веб-сайті базового закладу проекту створена веб-сторінка проекту «Лідери освітніх ініціатив».

Перспективи проекту в місті Славутичі. Заплановано:

·         подальше навчання за програмою проекту на 2012-2013 роки;

·         проведення підсумкового форуму учасників проекту;

·         узагальнення документації та передового педагогічного досвіду з реалізації проекту.

Пропозиції, думки, побажання. Матеріали навчальних занять проекту можуть використовуватись для організації та проведення навчань з метою розвитку лідерських якостей, компетентностей пов’язаних із впровадженням освітніх інновацій. Окремі розділи та електронні матеріали можуть стати до нагоди при проведенні тематичних засідань педагогічних рад, семінарів з елементами тренінгу з будь-якої тематики, підготовці та реалізації інноваційних освітніх проектів.

У процесі реалізації проекту у місті Славутичі, нами були виявлені певні особливості. Пропонуємо координаторам проекту у закладах дотримуватись наступних рекомендацій:

-         відбір учасників за допомогою простого анкетування дозволив підвищити якість навчання, створити позитивну атмосферу. Замотивовані учасники навчання – замотивований координатор;

-         найліпше, якщо у навчанні щодо проведенням освітніх змін бере участь змішана група. Тобто до складу групи учасників тренінгів мають входити керівники та їх заступники, звичайні педагоги та практичні психологи, жінки та чоловіки, працівники різних установ освіти. У такій групі перетинаються різні світогляди, виникає більше можливостей для спостереження за ситуацією та проведення реальних змін. До навчань у місті Славутичі були залучені представники як загальноосвітніх, так і дошкільних та позашкільних закладів;

-         своєчасна інформаційна підтримка заходів через веб-сайт та форум дозволила ознайомити з електронними роздатковими матеріалами та фотографіями не тільки учасників навчань, а й весь педагогічний загал Славутича та усіх відвідувачів сайту.

Фотоальбом проекту на цьому сайті тут

З повагою, координатор проекту у м.Славутичі Старовойтова А.О.  

Категорія: Методична служба | Переглядів: 1587 | Додав: ММЦ | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2019/2020
http://picasion.com/
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
100-річчя В. Сухом
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
e-slavutich
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2019