Славутицький міський методичний центр
Четвер, 15.04.2021, 16:41
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Грудень » 11 » Інструктивно-методична нарада «Організація правовиховної та правоосвітньої роботи в навчальних закладах»
11:16
Інструктивно-методична нарада «Організація правовиховної та правоосвітньої роботи в навчальних закладах»

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, була проведена інструктивно-методична нарада «Організація правовиховної та правоосвітньої роботи в навчальних закладах». На нараді були присутні 12 осіб: спеціаліст міського управління юстиції К.І.Жабко, заступники директора з виховної роботи та соціальні педагоги загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів 1, 2, 3, 4 та Славутицького ліцею, методист міського методичного центру та учитель правознавства В.А.Зінченко, методист міського методичного центру О.О.Заставнюк.

Правове виховання – виховна діяльність школи, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів. У загальноосвітніх закладах міста створені своєрідні системи профілактичної роботи, яка відбувається на трьох рівнях: профілактика, попередження та цілеспрямована профілактична індивідуальна робота. Всі класні керівники в планах виховної роботи передбачають розділ «правоосвітня робота», в якому планується робота з учнями і з батьками.

На нараді підкреслювалось, що правове виховання школярів передбачає засвоєння ними певної системи знань з основних галузей українського права: конституційного, трудового, цивільного, екологічного, земельного, підприємницького, сімейного, адміністративного, кримінального. Наголошувалось на необхідності звертати увагу на вивченні обов’язків дітей та молоді; підкреслювалась важливість особистої відповідальності людини за свою поведінку, та зміщення головного акценту з заборон та обмежень на розкриття змісту моральних засад; на зменшення розриву між змістом правових норм і конкретною поведінкою учнів.

Підкреслювалося, що будувати систему правоосвітньої роботи необхідно враховуючи особливості учнів та опираючись на такі принципи:

 • зв’язку правового виховання з практичними життєвими ситуаціями;
 • врахування наявного життєвого досвіду школяра;
 • поєднання колективного та індивідуального підходу у вирішенні проблем учнів, гнучкого, оперативного реагування на прояви девіантної поведінки та перспективних потреб учнів;
 • єдності правового і морального виховання; діловий підхід у розкритті необхідності дотримання норм у суспільстві, недопущення моралізування;
 • логічної послідовності правового виховання: від одержання знань про норми, до засвоєння їх на практиці, і надалі до формування усвідомленої установки щодо необхідності дотримання їх кожною людиною;
 • пріоритету ігрових методів правового навчання та виховання з метою активізації інтересу до засвоєння норм проживання у суспільстві.

Також на нараді розглядалися методичні аспекти організації правовиховної та правоосвітньої роботи у навчальних закладах, основні положення Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів в України від 30 листопада 2011 р. № 1242, Наказ Мінюста14.11.2011 № 3325/5 «Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової освіти Порядок денний інструктивно-методичної наради», Наказ Головного управління юстиції у Київській області від 13 лютого 2008 року № 77/5 Про затвердження Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Головного управління юстиції у Київській області, районних, міськрайонних управлінь юстиції Київської області та проведення їх державної реєстрації.


План виступів
 1. Жабко К.І., спеціаліст управління юстиції «Про порядок проведення органами юстиції перевірки стану правової освіти в закладах освіти»
 2. Алених Т.Ф., заступник директора з виховної роботи ліцею    «Досвід роботи з організації правової освіти та правового виховання у Славутицькому ліцеї»
 3. Зінченко В.А., учитель з правознавства    «Аспекти викладання правознавства у 10 класі. Презентація програми спецкурсу «Профілюючі галузі права»
 4. Заставнюк О.О.,методист міського методичного центру    «Організація правовиховної та правоосвітньої роботи у закладах освіти міста. Нормативно-правові акти»


Рекомендацій інструктивно-методичної наради
«Організація правовиховної та правоосвітньої роботи у закладах освіти міста»

З метою підвищення рівня правосвідомості та правової культури учнів загальноосвітніх закладів міста та ефективної організації правоосвітньої та правовиховної роботи

рекомендуємо:


1. При складанні документів дотримуватися вимог Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади.

Заступники директора з виховної роботи, соціальні педагоги
Постійно

2. Узагальнювати та поширювати передовий педагогічний досвід організації правовихоної та правоосвітньої роботи в навчальних закладах.

Заступники директора з виховної роботи, соціальні педагоги
Постійно


3. Під час проведення правового виховання орієнтуватися на такі критерії:

 • Правова освіта повинна охоплювати широкі верстви населення – учнів, батьків, учителів.
 • Правова освіта повинна забезпечувати зростання самосвідомості учнів, розуміння ними суворого дотримання положень Конституції і законів України, та єдності прав і обов’язків і їх виконання в реальному житті.
 • Школа виконує важливе соціальне замовлення держави: формує правовий інтелектуальний потенціал України, забезпечує висококваліфікованими фахівцями галузі народного господарства, науки і культури.
 • Школа має підготувати учня до реального життя, вміння користуватися правовими знаннями, набутими в школі. Пропагувати основних принципів Загальної декларації прав людини, Декларації і Конвенції прав дитини.
 • Вміння учнів протистояти злочинам і правопорушенням у суспільстві.


Заступники директора з виховної роботи, учителя правознавства, соціальні педагоги
Постійно

Категорія: Виховна робота | Переглядів: 1012 | Додав: Яна | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 1
0
1 Elena   [Матеріал]
wink   Дякую за плідну роботу!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2021