Славутицький міський методичний центр
П`ятниця, 18.09.2020, 08:14
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Жовтень » 2 » Дню працівників освіти присвячується. Гортаємо сторінки книги педагогічної творчості, натхненної праці та ініціативи освітян Славутича..
10:33
Дню працівників освіти присвячується. Гортаємо сторінки книги педагогічної творчості, натхненної праці та ініціативи освітян Славутича..

27 вересня в Україні відзначався Всеукраїнський день дошкілля, вже незабаром – 5 жовтня ми будемо святкувати Міжнародний День учителя, а 7 жовтня – Всеукраїнський день вчителя. Отже, цей тиждень святковий для працівників всієї сфери освіти. Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони вчать і виховують більше мільйона дошкільників, навчають більше п'яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

Сердечно вітаємо всіх працівників освіти міста Славутича з професійними святом! Цими днями всі славутичани вітають тих, хто за покликанням душі допомагає пізнавати світ, віддаючи силу й серце своїм учням та вихованцям. Земний уклін вам, невтомні трудівники і терпеливі вихователі! Знайте, що всі ваші учні, де б вони не були, люблять вас і несуть у своїх серцях золотий засів, який ви засівали своїми руками день у день, з року в рік. Добра вам, щастя, здоров'я і сонячних днів. Віри, Надії, Любові!
Сьогодні ми розпочинаємо розповідь про неповторних і визначних особистостей – працівників освіти, чий досвід і сподвижницька праця дають можливість з оптимізмом дивитися в майбутнє. Сподіваємося, що знайомство з талановитими педагогами спонукатиме всіх нас до власного творчого пошуку, виявиться цікавим і корисним, наповнюватиме кожного новими ідеями.

Кондратенко Наталя Сергіївна, вихователь ДНЗ № 1 «Калинка». Сучасний вихователь – людина, яка знає дошкільну педагогіку, на основі якої будується виховання та навчання дітей, любить цю науку, знає її горизонт – нові відкриття, дослідження, досягнення. Сучасний вихователь – це людина, яка знає психологію, педагогіку, розуміє та відчуває, що без наукових знань про виховання неможливо працювати із дітьми. Сучасний вихователь – це людина, яка досконало володіє уміннями в тій чи іншій трудовій діяльності, тобто майстер свого діла.  Одна із них - Кондратенко Наталя Сергіївна, яка вважає, що головною задачею сучасного довкілля є те, щоб у духовному житті кожної дитини були дні, години, - але часто це бувають хвилини, миттєвості, - коли час якби зупиняється, картини, образи оточуючого світу назавжди віддруковуються у свідомості – так на ниві життя залишається вічний вогник. Всі ці завдання Наталя Сергіївна виконує на заняттях гуртка «Студія «Казка», роботу якого складають основи українознавства. Вона знає, що мова українського народу століттями була тою повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. Саме у звучанні рідного слова ми чуємо не тільки його зміст, ми відчуваємо його емоційну красоту, якби входячи у світ наших предків, доторкаємося до того, що було для них найдорожчим. Наталя Сергіївна у своїй педагогічній діяльності керується настановами великого педагога В.О.Сухомлинського та зазначає, що його постулати як ніколи важливі на сучасному етапі розвитку дошкілля. Вона вважає щасливими ці насичені творчістю хвилини своєї праці, коли образи рідної природи, думки і слово зливаються у дитячій душі в єдиний потік. У такі хвилини думка проситься у слово, шукає і знаходить милі серцю слова, народжується новий поетичний образ, творіння якого викликає у дитячій душі радість. Вся система ідей Наталії Сергіївни зорієнтована не тільки на вирішення сьогоднішніх завдань дитячого садка, але й одночасно на розвиток дошкільної педагогіки завтрашнього дня.

Бондарєва Лариса Михайлівна, вихователь ДНЗ № 1 «Калинка». Професійне кредо Лариси Михайлівни – слова В.О.Сухомлинського: «…готуючись до заняття, придумувати матеріал саме з такої точки зору: відкрити перед дітьми ті невидимі з першого погляду «вузлики», в яких переплітаються причинно-наслідкові, часові, функціональні зв'язки, де можуть родитися питання, а питання – це вже стимул, який пробуджує бажання знань». Бондарєва Л.М. з особливою увагою слідкує за розумовим розвитком дітей там, де переплітаються, перехрещуються, з'єднуються «вузлики» думок – змістові зв'язки, чому і відповідає темі її творчої роботи «Формування логіко-математичних умінь дітей дошкільного віку засобами альтернативних методик». Вихователь плідно використовує в роботі такі методики як «Столік», ТРВЗ, методика М.Зайцева та інші. Лариса Михайлівна є постійним учасником щорічної загальноміської виставки «Освіта Славутича», на якій завжди отримує дипломи. Лариса Михайлівна свій передовий педагогічний досвід роботи удосконалює та пропагує через методичне об’єднання «Математична скарбничка». Також педагог є постійним дописувачем у фахових періодичних виданнях «Розкажіть онуку», «Дошкільне виховання». В роботі з батьками дотримується правила «Тільки разом, тільки через взаєморозуміння». В колективі користується повагою, товаристська, доброзичлива, відповідальна. За сумлінну працю вихователь неодноразово нагороджена почесними грамотами та подяками. Лариса Михайлівна вважає: праця вихователя проходить в світі дитинства – ось про що не можна забувати ні на хвилину. А це особливий, ні з чим не зрівняний світ. Потрібно знати цей світ, - але цього мало. Потрібно вжитися в світі дитинства, в кожному вихователі повинна сяяти і ніколи не згасати маленька іскорка дитини.  Що ж це таке – світ дитинства очима Лариси Михайлівни? Світ дитинства – це пізнання серцем того, що дитина бачить навколо себе, що сама робить, яскраве, повноцінне, виразне життя серця, гра почуттів, емоційних рухів.

Куракса Валентина Андріївна, вихователь ДНЗ № 4 «Марите». Валентина Андріївна  у 1978 році закінчила Ржищівське педагогічне училище. У квітні 1989 року прийшла  працювати в  «Марите»  на посаду вихователя і 18 років поспіль віддавала своє серце дітям. Загальний стаж педагогічної діяльності Валентина Андріївни становить більше 28 років. За час роботи в «Марите» Валентина Андріївна зарекомендувала себе як відповідальний, досвідчений педагог, який вміло створював умови для розвитку дітей, досконало володів технологіями творчої педагогічної діяльності, ефективно застосовував нестандартні форми організації роботи з дітьми. У 2008 році Валентина Андріївна вийшла на пенсію, проте і колектив працівників «Марите» і наші вихованці та їх батьки й досі згадують Валентину Андріївну з теплом та любов’ю. Працюючи вихователем, Валентина Андріївна вдало вирішувала педагогічні проблеми, встановлювала контакт з дітьми, батьками і колегами, користувалась авторитетом у них, була і досі залишається  взірцем педагогічної  та людської етики і моралі. Колектив «Марите» щиро вітає Кураксу Валентину Андріївну з Днем дошкільника, бажає їй міцного здоровя, сімейного благополуччя та душевного затишку.

Хоменко Оксана Миколаївна, вихователь-методист ДНЗ № 4 «Марите». Прийшла працювати у дошкілля Славутича у 1990 році, після закінчення Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту ім. Сковороди.  З 2005 року Оксана Миколаївна працює на посаді вихователя – методиста. За 22 роки педагогічної діяльності Оксана Миколаївна  упорядкувала дві парціальні програми, її роботи неодноразово представлялись та отримували дипломи різних ступенів на педагогічних виставках міста та області.  За сумлінну працю та професійні здобутки Хоменко О.М. нагороджена Почесною грамотою міського голови, Почесною грамотою відділу освіти, Почесною грамотою Київського обласного управління освіти і науки, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. У 2007 році Оксана Миколаївна стала лауреатом  міської акції «Славутичанин року». У 2009 році - їй присвоєно педагогічне звання «старший вихователь».

Полегешко Світлана Миколаївна, вихователь ДНЗ «Центр розвитку дитини». Багато хороших, працьовитих, духовно багатих людей живе серед нас. До таких належить Світлана Миколаївна Полегешко, вихователь старшої логопедичної групи №5 «Бджілки» дошкільного навчального закладу «Центр розвитку дитини», що зручно розташувався у Вільнюському кварталі м. Славутича. Світлана Миколаївна незвичайна людина, вона наче зіткана з променів світла і всі хто, потрапляє під них заряджається надзвичайною енергією. Справжній професіонал, майстер своєї справи, людина, яка розуміє, що на її плечі покладено виняткову місію організувати роботу вікової групи так, щоб дітям радісно і весело жилося у своєму другому домі. Малюки та їх батьки щодня відчувають світлу, добру ауру любові та мудрості, що панує в групі. В своїй роботі керується такими принципами: ранній розвиток дитини, родинність, індивідуальний підхід у вихованні дітей. Основне вбачає у вихованні дитини як особистості, у забезпеченні її повноцінного розвитку, підготовці до життя. Більше двадцяти років Світлана Миколаївна працює на ниві дошкілля Славутича. Вона є лауреатом загальноміської громадсько-мистецької програми «Славутичанин року» у номінації «Кращий вихователь ДНЗ». Про результативність діяльності педагога свідчать нагороди: подяка Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», Грамота головного управління освіти і науки України, Грамота міського відділу освіти. Своєю багаторічною сумлінною працею, невичерпною енергією, життєвою мудрістю, чуйним ставленням до людей, добротою, чесністю та порядністю Світлана Миколаївна Полегешко здобула заслужений авторитет і повагу серед колег та батьків. Інтерес і любов до професії – є найважливішою умовою формування майстерності вихователя. Відкривати дітям світ пізнання та сходження до одвічних джерел людяності й духовності – це і є професійне кредо Світлани Миколаївни.

Шикун Тетяна Володимирівна, вчитель-логопед ДНЗ «Центр розвитку дитини». Дуже часто батьки задумуються над майбутнім своєї дитини, намагаються зрозуміти, чи буде вона успішною у шкільному, а потім і в дорослому житті. Ні для кого не секрет, що основи успішності закладаються ще в ранньому дитинстві, а правильне мовлення – важлива передумова подальшого повноцінного розвитку дитини, її соціальної адаптації, а тому виявлення та виправлення мовленнєвих порушень є першочерговим завданням як педагогів, так і батьків. Ефективність діагностики та корекції вад мовлення багато в чому залежить від рівня розвитку логопедії як науки, якості професійної діяльності кожного вчителя-логопеда зокрема. Саме таким професіоналом, сучасним, висококваліфікованим фахівцем по виправленню мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку є Тетяна Володимирівна Шикун, вчитель-логопед дошкільного навчального закладу «Центр розвитку дитини».
Є люди, поруч з якими відчуваєш себе надійно, спокійно та впевнено – це про Тетяну Володимирівну. Для дітей вона завжди є святом, бо її заняття не просто корекційне навчання, подолання мовленнєвих проблем, а і подорож з космічним  прибульцем чи гра на автотреку. Використання слухомовного тренажеру «Світ звуків» передбачає це.
Для колег, Тетяна Володимирівна, еталон педагогічної майстерності, невичерпне джерело ідей, бо недарма ж вона вже п’ятий рік очолює роботу міського методичного об’єднання вчителів-логопедів «Дефектолог. info». Для батьків – мудрий і вдумливий педагог, порадник, наставник.
Вирішальною і головною запорукою успішної роботи кожного педагога є авторитет, адже без цього не можливий процес виховання. Дитяча любов не підкупна. Ніколи її не доб’ється невимогливий вихователь, або формаліст. Тетяна Володимирівна не домагається любові у малят, вони самі її люблять, а вона це цінує.

 
Матеріали узагальнені міським методичним центром відділу освіти, підготовлені до друку методичними службами закладів освіти Славутича.
Далі буде...

 

 

 

Категорія: Методична служба | Переглядів: 1257 | Додав: ММЦ | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0
1 ММЦ   [Матеріал]

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2020