Головне завдання сьогодення – формувати особистість, котра вміє орієнтуватися на власний досвід, цінності, усвідомлює свої прагнення, розширює можливості, може успішно адаптуватися в сучасному світі швидкоплинних подій, відповідати його вимогам. Соціально компетентна дитина здатна відчувати своє місце у системі відносин між людьми й адекватно поводитись, це найбільш важливо при переході з початкової до середньої школи.
Кожній дитині властиво розуміти любов батьків по-своєму. I якщо батьки знають цю «мову», дитина краще їx зрозуміє.
Любов потрібна кожній дитині, інакше їй ніколи не стати повноцінною дорослою людиною. Любов – це найнадійніший фундамент спокійного дитинства. Якщо це розуміють дорослі, дитина виростає доброю i щедрою людиною.
Основне батьківське завдання - виростити зрілу та відповідальну людину. Але які б якості ви не розвивали в дитині, головне - будувати виховання на любові.
За деякими джерелами 20 листопада 1480 році народився видатний мореплавець Фернан Магеллан. Фернан з дитинства полюбив море і пов’язав із ним усе своє життя.
У 1516 році Магеллан разом з Руї Фалейру розробили план плавання до Молукк західним шляхом. Основою плану Магеллана можливо став звіт експедиції Ліжбоа у 1514 році, який стверджував, що відкрив протоку на 40 градусі південної широти.
Він вирішив першим пройти цей маршрут для досягнення Молуккських островів, ключової точки для стратегічно важливої і надзвичайно прибуткової торгівлі прянощами.
10 серпня 1519 флот з п’яти кораблів під командою Магеллана покинув Севілью і вирушив рікою Гвадалквівір до міста Санлукар-де-Баррамеда, де він залишався ще протягом п’яти тижнів. І
... Читати далі »
19 листопада відбудеться 300 років з дня народження Михайла Васильовича Ломоносова, російського вченого-натураліста, геохіміка, поета, реформатора російської мови.
Узимку 1730 р. дев'ятнадцятирічний Ломоносов вирушив до Москви і склав іспити до Московської слов'яно-греко-латинської академії при Заіконоспаському монастирі. Незважаючи на вік, Ломоносова було зараховано до наймолодшого класу, оскільки зовсім не знав латини. Через рік він настільки вивчив латину, що міг складати невеликі вірші. Уже тоді він ґрунтовно вивчав поетику і риторику.
1745 р., після того як було захищено дисертацію про метали, Ломоносов став професором хімії і повноправним членом Академії. Однією з перших його ініціатив на новій посаді стала організація 1748 р. хі
... Читати далі »
18 листопада 1787
поблизу Парижа народився Луї Жак Манде́ Даґе́р французький художник,
хімік і винахідник, один з творців фотографії.
Природний дар художника
відразу виділив постановки Даґера, його стали відзначати критики. У 1822
разом з художником Буттом він створив першу діораму в спеціальному
павільйоні в Парижі. Глядачі могли побачити якийсь величезний собор
зовні, а потім раптом опинитися всередині. Для цього писалися дві
картини, розміром до двадцяти двох метрів у висоту. Діорама мала
величезний успіх у Парижі і прославила Даґера. Пізніше Даґер спорудив
таку ж діораму і в Лондоні.
Вчений провів
величезну кількість дослідів, експериментуючи з хімічними речовинами, а
потім наприкінці 1820-х Даґер разом з Ньєпсом працював над створенням
методу фо
... Читати далі »