Організатори:Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті
України спільно з Інститутом історії України НАН України за підтримки Комітету
з питань науки і освіти Верховної ради України... Читати далі »
116 років тому 8 листопада 1895 році німецьким фізиком Вільгельмом Рентгеном було відкрито „рентгенівські промені”.
Вільгельм Рентген, керівник фізичного інституту Вюрцбургського університету, був працьовитою людиною і мав звичай допізна засиджуватися в лабораторії. X - випромінювання – головне відкриття в своєму житті, він зробив коли йому було вже 50 років. 8 листопада 1895р., коли його асистенти вже пішли додому, Рентген продовжував працювати. Він помітив що фотоматеріали, що лежали поруч з трубкою Гітторфа, упаковані в світлонепроникних папір виявилися незрозумілим чином засвіченим після прояву. Звичайна людина викинула би їх і забула, але геніальний вчений почав планомірні експерименти, щоб виявити причину незрозумілого явища. Він дізнався, що від вакуумних трубок дійсно виходять невидимі промені. 
... Читати далі »
7 листопада – день народження Марі́ї Склодо́вської-Кюрі́, французького фізика, хіміка, педагога, громадської діячки польського походження.
Разом з чоловіком у 1902 році вона отримала один з радіоактивних елементів, існування яких вони передбачували, – радій. Марія Кюрі написала „Трактат про радіоактивність” (1910) і була нагороджена Нобелівською премією з хімії 1911 року.
„Мої досліди довели, що випромінювання сполук урану можна точно вимірювати в певних умовах і що це випромінювання є властивістю атомного елементу урану…