14 жовтня Україна в одинадцятий раз святкуватиме День козацтва. Свято встановлено 14 жовтня в Україні «…враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення…» згідно з Указом Президента України «Про День Українського козацтва» від 7 серпня 1999 року № 966/99. В цей день у навчальних закладах та дитячих бібліотеках проходитимуть різні заходи: це і веселі розваги «Показати хочем нині, як колись на Україні гарцювали козаки», історичні екскурси, козацькі забави, вікторини «А ну, який з тебе козак?», тематичні виставки з історії і сьогодення Українського козацтва, тематичні вечори, спортивні змагання та інші заходи. Молод
... Читати далі »
Вітаємо всіх працівників освіти з їхнім професійним святом!
Щорічно 5 жовтня в понад 100 країнах відзначається день вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches’ Day). Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти - день, в який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.
Історичною передумовою для заснування Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів, що відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers). У результаті предст
... Читати далі »
Людина завжди затамувавши подих дивиться на зоряне небо. Зірки заворожують, несуть якусь магічну непізнану силу. Людство з давніх часів почало вивчати зоряне небо.
„Космос” з грецької – це порядок, устрій, стрункість (взагалі, щось впорядковане). Філософи Стародавньої Греції розуміли під словом „космос” Всесвіт, розглядаючи його як упорядковану гармонійну систему. Космосу протиставлявся безлад, хаос. Для стародавніх греків поняття порядку і краси в явищах природи були тісно пов’язані. Ця точка зору панувала у філософії та науці довгий час; навіть Копернік вважав, що орбіти планет повинні бути колами лише тому, що коло гарніше еліпса.
Цікаво, що:
Перший зоряний каталог склав Гіппарх в 150 році до н.е.