Славутицький міський методичний центр
Вівторок, 09.03.2021, 01:43
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Славутичу - 25РеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Славутич - наш дім
Серед сіверянських лісів, в межиріччі Десни і Дніпра - Славути, за 200 кілометрів північніше Києва, майже на кордоні з Білоруссю, розташувалося молоде, але вже історичне місто Славутич. Географічно - Чернігівщина, адміністративно - Київщина, родинно - терени колишнього СРСР: Азербайджан, Вірменія, Грузія, Естонія, Латвія, Литва, Росія, Україна.


Наймолодше в Україні місто з самого початку свого заснування стало центром соціального оптимізму. Його поява мала засвідчити світові здатність радянського суспільного ладу не лише приборкати розбурханий мирний атом, а й, скориставшись гірким досвідом Чорнобильської катастрофи, унеможливити її повторення як в нашій країні, так і за рубежем.

Славутич — наймолодше місто України

Рішення про спорудження м. Славутича, як нового міста для постійного проживання працівників Чорнобильської АЕС та членів їх сімей після аварії на ЧАЕС, було прийнято 2 жовтня 1986 року директивними органами колишнього Союзу. І вже у вересні-листопаді того ж року здійснено проектування, а в грудні розпочато будівництво міста силами восьми радянських республік. 26 березня 1988 року видано перший ордер на заселення квартир.


У будівництві міста брали участь архітектори й будівельники з восьми союзних республік: Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Азербайджану, Вірменії, України й Росії, що надало кожному кварталові національного колориту. Як результат, зараз місто поділене на дванадцять кварталів: Бакинський, Бєлгородський, Вільнюський, Добринінський, Єреванський, Київський, Ленінградський, Московський, Ризький, Талліннський, Тбіліський, Чернігівський, кожен з яких має свою особливу архітектуру й атмосферу. Територія забудови міста займає 7,5 кв.км.,


Здійснення цього проекту передбачалося в дві черги: перш за все, будівництво міста для проживання в ньому 22,8 тис. жителів, і по-друге, подальший розвиток міста до 30 тис. жителів.


При спорудженні міста використані найбільш досконалі проекти житлових і громадських споруд республік, що придало забудові кожного містобудівельного комплексу (кварталу) національного колориту. Будували не просто місто, а місто-мрію, місто-зразок, місто майбутнього, повністю пристосоване до задоволення потреб його мешканців.

Архітектурно-композиційне вирішення м.Славутича базується на наступних принципах:

  • цілісні містобудівельні комплекси (квартали), включають об'єкти соцкультпобуту, інженерну інфраструктуру і зовнішній благоустрій.

  • максимальне збереження існуючих лісонасаджень, подальше озеленення міста і благоустрій прилеглої зеленої зони;

  • розділено пішохідний і автомобільний рух на основі домінування руху пішоходів і виділення пішохідних зон;

  • створено розвинуту мережу для велосипедного руху, локалізовано автомобільний рух по периметру житлових масивів, розміщено місце зберігання транспортних засобів на периферії селітебної зони міста.

Розвал Союзу залишив молоду державу віч-на-віч з її проблемами, а збудоване зусиллями усіх республік інтернаціональне місто енергетиків перед перспективою суцільного безробіття і економічного занепаду після закриття Чорнобильської атомної електростанції. 

Трагічним для жителів міста було рішення про дострокове закриття Чорнобильської АЕС.


Коротка історія Славутича розпалася на два періоди: період 1987—2000 р. коли станція випускала товарну продукцію, і період після грудня 2000р, коли ЧАЕС була закрита й персонал станції почав скорочуватися на 400 чоловік у рік. За соціально-психологічному впливові на городян перший період історії Славутича можна охарактеризувати, як «романтичний», а другий — як «реалістичний».

Сьогодні впевнено можна сказати, і це очевидно, - цього не сталося. Не сталося, бо в Славутичі живуть люди, яким не вперше довелося приймати виклик долі і які мають таку міську владу на яку, по праву, заслуговують. 


Міська влада розпочала займатися питанням розвитку Славутича і проблемою диверсифікації економіки міста ще на початку 90-х років. 


Починаючи з 1988 року, до вирішення питань життєдіяльності м.Славутича залучалась громадська думка жителів міста, наукові установи. З цього часу створювалась модель місцевої демократії. Не лише до реалізації стратегії розвитку міста, а й до її розробки, через різноманітні форми спілкування: громадські збори, муніципальні слухання, засідання "Громадської ради з розвитку міста", прямі телеефіри з представниками міської влади, керівниками підприємств, установ та організацій, ділові ігри, залучається найширше коло соціально-активної частини населення Славутича. 


За ці роки в Славутичі створена найсучасніша соціальна інфраструктура. Цілком заслужено, що крім багатьох нагород місто отримало сертифікат № 1 міста-лабораторії в рамках Муніципальної майстерні. 


Сьогодні є всі умови для того щоб Славутич впевнено дивився у майбутнє. Завершується корегування генерального плану забудови міста до 30 тис. жителів з урахуванням головного - економічного розвитку, диверсифікації економіки міста в умовах знятої з експлуатації Чорнобильської АЕС. 


У людей, яким довелось відвідати Славутич, складається враження: місто будувалось спеціально для дітей, а все інше - лише додаток до щасливого дитинства.


Соціально-побутова інфраструктура

За роки існування, в Славутичі створена сучасна соціальна інфраструктура. Її розвиток є одним з факторів стабільної демографічної ситуації в місті.

На сьогодні реалізуються 10 програм для соціально незахищених груп населення, спрямованих на профілактику наркоманії й алкоголізації молоді, реабілітації дітей-інвалідів, оздоровлення, розвиток науки й освіти.


Створюється враження, що місто будувалося спеціально для дітей: чотири загальноосвітніх школи, ліцей, Навчально-виховний комплекс «Дитячий будинок - дошкільний навчальний заклад», Центр реабілітації дітей-інвалідів, Будинок дитячої та юнацької творчості, бібліотечно-інформаційний центр для дітей, фізкультурно-оздоровчі комплекси загальною площею в 3,5 тис. кв.метрів, дитячо-юнацька спортивна школа, стадіон, яхт-клуб… Серед юних спортсменів є призери Кубків Світу, Європи, України в багатьох видах спорту. Дошкільна система утворення нараховує шість дитсадків, серед яких є й такі, що мають спеціалізацію – з логопедичними групами, для дітей зі зниженим зором, для тубінфікованих дітей. Наймолодші жителі Славутича виховуються в атмосфері любові до національної культури, мови, у кожному садочку є групи народознавства, музичні й спортивні зали, басейни, кабінети лікувальної фізкультури.


Центром культурного життя міста є Дитяча школа мистецтв. На п'яти її відділеннях навчається близько 800 дітей.


Також у місті є заклади для молоді, сучасний центр зв'язку, мерія, інтернет-кафе, численні спортмайданчики, сучасні лікарні й готель. Біля 80 відсотків квартир міста розташовані в п'яти-дев'ятиповехових будинках, інші — у невеликих будинках на одну—дві родини.


Населення

В основному населення Славутича складають колишні жителі Прип'яті, з них вісім тисяч у 1986 року були ще дітьми. Багато жителів Славутича являються ліквідаторами. Багато жителів дотепер працюють у межах зони відчуження, займаючись там моніторингом, науковою діяльністю й обслуговуванням законсервованої станції. Вони добираються в зону відчуження на поїзді, що ходить зі Славутича до ДСП ЧАЕС. Для Славутича характерний незвичайно високий рівень народжуваності й низький рівень смертності. Як результат, Славутич — місто з найнижчим середнім віком населення в Україні. Більше третини жителів міста — діти. В місті активно розвивається молодіжний рух. 


Нинішній стан справ

Економічна й соціальна ситуація міста дуже залежить від ЧАЕС. До закриття ЧАЕС в 2001 році, там працювало дев'ять тисяч жителів міста, тобто приблизно половина дорослого населення. Після закриття станції там продовжують працювати три з половиною тисячі чоловік, які займаються спостереженням за обстановкою й підтримкою станції в безпечному стані.


Міська атрибутика

З метою розвитку традицій і створення символіки м.Славутича та у відповідності з ст.22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Рішенням міської ради затверджений опис герба та прапору м.Славутич.

Опис герба міста Славутича

Герб за традиційною схемою ілюструє адміністративно-територіальну приналежність: у верхній частині щита - старий Київський герб. Згідно геральдичної традиції блакитна фініфть символізує чистоту і бездоганність, чорна - мудрість, обережність і постійність - це риси, які необхідні місту атомної енергетики. Інше тлумачення цих кольорів: чорний - спогади про Чорнобильську трагедію, що стала причиною виникнення міста, блакитний - надія на світле майбутнє. Золота зірка - спроба знайти символ атомної енергетики замість "моделі атома". Вісім її променів - вісім республік, які прийняли участь у будівництві міста, її колір означає могутність, силу.


Опис прапора міста Славутича

Прапор міста Славутича має форму прямокутника розміром 160 см по горизонталі та 100 см по вертикалі. На полі прапора у лівому верхньому куті на відстані 15 см зверху та 15 см зліва знаходиться зображення герба міста шириною 29 см, висотою 36 см, який обрамлений лінією золотистого кольору шириною в 1 см. Поле прапора поділено на дві частини, верхня (головна частина) висотою 70 см, на якій розміщено герб міста, має малиновий колір, нижня частина висотою 30 см має жовто-золотистий колір. Враховуючи практичність, історичність і звичай: малиновий колір - свобода, слава, символ козацької перемоги; жовто-золотистий колір - сонце, багатство, сила і вдача. Прапор міста виготовляється із шовкової тканини.


Гімн міста Славутича

"Білий Ангел Славутича", муз. Є.Досенко, вірші О.Вратарьова

Доля нас тут разом звела.

Воля неба на те була.

Опустила свої два крила.

Місто Білого Ангела.

Тут судилося звести нам,

Місто дружби і святої краси наче храм.

Білий Ангел Славутича -

Символ світлого дня.

Білий Ангел Славутича - ти надія моя.

Будуть весни квітучими.

Біль забуде земля.

Білий Ангел Славутича - ти надія моя.

Ллється з неба блакитний цвіт,

Нам надію віщує він.

Подивись на криштальний

І зоряний світ.

Назавжди у Дніпра-весна,

Як Любов і зоря ясна.

Білий Ангел розкрив

Назавжди два крила,

Білий Ангел Славутича -

Символ світлого дня.

Білий Ангел Славутича - ти надія моя.

Міський голова Славутича

 Народився 16 квітня 1976 року у селі Садове Арбузинського району Миколаївської області.  Українець.
ОСВІТА
Вознесенська середня школу №4 (Миколаївська область) із золотою медаллю.
Українсько-фінський інститут менеджменту і бізнесу  факультет «Фінанси та кредит» з відзнакою.
Програма навчання для України «Маршал План» США. Будівельний менеджмент.
"Ньюпортська бізнес-академія" ("Newport Business Academy"). Нідерланди. Фінансовий менеджмент.
Національна академія державного управління при Президентові України.   Магістр державного управління.  
ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Спеціаліст 1 категорії – головний спеціаліст відділу доходів Славутицького відділення державного казначейства.
Провідний інженер АТЗТ «Атма-торг».
Генеральний директор приватного підприємства «Будівельна компанія «Славутич».
В.о. міського голови, секретар ради 
Міський голова
ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Депутат міської ради з 2006 року. Голова комісії з питань «Муніципальної реформи, реформування житлово-комунального господарства, комунальної власності та тарифної політики».
Міська громадська організація «Союз виробників і роботодавців у сфері комунальних послуг». Член наглядової ради та співзасновник.
Участь в підготовці програми реформування житлово-комунального господарства України.
Участь в проектах Фонду місцевого самоврядування.
Член орендної комісії міста, архітектурно-художньої ради міста до березня 2015 року.
ДОСЯГНЕННЯ
Почесна грамота Державного Комітету України «З питань житлово-комунального господарства»
Почесна грамота Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
Почесна грамота Міністерства житлово-комунального господарства України. 
Переможець конкурсу молодих підприємців Київської області
Переможець міського конкурсу «Кращий квартал міста»
Переможець міського конкурсу «Людина року» в номінації «Сервіс року», «Колектив  року»    
Переможець міського конкурсу «Лідер якості» в житлово-комунальній сфері
Подяки Київської обласної ради.
Диплом міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна» та відзнака «Трудова Слава»
Диплом «Кращий представник середнього бізнесу»
Почесна грамота Комітету Верховної Ради України з питань промисловості і регуляторної політики та підприємництва  СІМ’Я
Одружений. Виховує двох дітей

30 років під крилами Білого Ангела   

У червні 2017 року Славутич святкуватиме своє перше 30 річчя! В його долі, витканій із мрій і надій, тривог і пошуків, духовних і трудових досягнень – тисячі незабутніх подій та фактів. Місто живе і переконливо крокує в майбутнє. Ініціативою, натхненням, творчістю, невтомною працею славутичан вписані сторінки в славний літопис Славутича – міста міжнародної співпраці, інтернаціональної історії і сьогодення. Славутич будувався у короткі строки після Чорнобильської трагедії посланцями майже всіх республік колишнього Союзу, нині незалежних самостійних держав і увійшов в історію, як місто братерства, відродження та надії. Що ж об’єднує нашу громаду? Створений славутицький духовний і побутовий стандарт, власний стиль життя, за яким живуть і формуються нові покоління мешканців міста. Нас також зміцнює потужний інтелектуальний потенціал Славутича, щасливо поєднаний із його громадянським устремлінням.
У 2012 році, під час святкування 25-річяя міста, відбулося урочисте 
відкриття художньо-монументального ансамблю «Білий ангел Славутича».

Пропонуємо завітати до тематичних сторінок сайту, які присвячені 30-річного ювілею Славутича: 

Методичні рекомендації 

Бібліографія

Масові заходи

Любов до Славутича – міста із міст,

Де кожний відчує духовний свій ріст.

Милуюсь тобою – ти зовсім ще юний,

А житель тут мудрий, розумний і чуйний.

Славутич увічнюєм ми у віршах.

Славутич – це наша безмежна душа.

«Славутич!» - повторюю знову і знову.

«Славутич!» - назавжди моя ти любов!  (О.Леоненко, учень Славутицького ліцею)

Життя Славутича - наше життя 

КОДЕКС етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади завантажити

Інформація для гостей Славутича: В Славутич так просто потрапити - путівник по Славутичу тут 

Сайт Славутицької міської громади тут 

Сайт Славутицький регіон тут

Матеріали з Вікіпедії про Славутич тут

Офіційний сайт Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська атомна електростанція" тут

Короткий телефонний довідник Славутича завантажити

Фотоальбом переглянути

Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2021