Славутицький міський методичний центр
Вівторок, 09.03.2021, 01:47
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Положення про центрРеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПОЛОЖЕННЯ

про міський методичний центр

управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом управління освіти і науки

Славутицької міської ради

від 30.08.2019 № 56

І. Загальні положення

1.1. Міський методичний центр управління освіти і науки Славутицької міської ради (скорочена назва – методцентр) є науково-методичною установою, яка здійснює науково-методичне забезпечення системи загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти міста Славутича Київської області, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників, розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період.

1.2. Засновником методцентру є управління освіти і науки Славутицької міської ради.

1.3. У своїй діяльності методцентр керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про місцеве самоврядування в Україні», указами і розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства в галузі освіти, в тому числі Міністерства освіти і науки України, місцевих  органів  виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування, розпорядчими документами управління освіти і науки Славутицької міської ради (далі – управління освіти), цим Положенням.

1.4. Методцентр підпорядковується управлінню освіти з усіх питань діяльності, а в частині науково-методичного забезпечення системи загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти – КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» (далі – КОІПОПК). 

1.5. Створення, припинення діяльності, реорганізація та ліквідація методцентру здійснюються у встановленому чинним законодавством порядку.

ІІ. Мета, основні принципи та функції діяльності методцентру

2.1.   Метою діяльності методцентру є науково-методичне забезпечення системи загальної середньої,  дошкільної та позашкільної освіти, організація науково-методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти і закладів позашкільної освіти (далі – заклади освіти) і розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період.

2.2.   Організація діяльності методцентру ґрунтується на принципах, визначених статтею 6 Закону України «Про освіту», зокрема:

 • наукового характеру освіти;

 • різноманітності освіти;

 • академічної доброчесності;

 • гуманізму;

 • демократизму;

 • невтручання політичних партій в освітній процес;

 • сприяння навчанню впродовж життя;

 • невтручання релігійних організацій в освітній процес;

 • інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір;

 • доступності для кожного громадянина всіх форм і типів освітніх послуг.

2.3. Функції методцентру:

2.3.1.Цільові:

 • прогностична – враховує перспективи розвитку освітньої галузі і спрямована на використання в педагогічній практиці сучасних наукових психолого-педагогічних досягнень та інноваційних технологій;

 • компенсаторна – передбачає надання педагогічним працівникам інформації, яка не була отримана ними під час здобуття вищої педагогічної освіти;

 • інформаційно-коригувальна – спрямована на корекцію й оновлення інформації, яка постійно змінюється у результаті розвитку науки та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

2.3.2. Організаційні:

 • трансформаційна – відбір і методичне опрацювання сучасних наукових досягнень у галузі освіти та надання рекомендацій щодо їх трансформування в педагогічну практику закладів освіти;

 • діагностична – систематичний моніторинг навчально-виховного процесу, рівня знань, умінь і навичок учнів у закладах освіти, їх навчальних досягнень і вихованості, а також професійного рівня педагогічних працівників;

 • моделююча – моделювання змісту, форм і методів підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників;

 • інформаційно-аналітична – вивчення й узагальнення перспективного педагогічного досвіду для його застосування у навчально-виховному процесі та удосконалення професійного рівня педагогічних кадрів;

 • організаційно-координувальна – координація діяльності циклових методичних комісій (об'єднань) міста, закладів освіти;

 • соціальна – створення належного психологічного клімату, вивчення і розв'язання конфліктних ситуацій у педагогічних колективах закладів освіти. 

III. Основні напрями і завдання діяльності методцентру

3.1.   Діяльність методцентру здійснюється за такими основними напрямами:

 • науково-методичне забезпечення системи дошкільної та загальної середньої освіти; 

 • трансформування наукових ідей у педагогічну практику, науково-методична підтримка інноваційної діяльності в освітній галузі, наукові пошуки та експериментальна робота, яку проводять педагогічні працівники закладів освіти міста;

 • інформаційно-методичний супровід закладів освіти і педагогічних працівників;

 • консультування педагогічних працівників з проблем сучасного розвитку освіти, організації навчально-виховного процесу, досягнень психолого-педагогічних наук.

3.2.   Основними завданнями діяльності методцентру є:

3.2.1. Створення умов розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників, удосконалення форм і методів підвищення їх кваліфікації, в тому числі з використанням дистанційних форм навчання.

3.2.2. Координація діяльності методичних кабінетів при закладах освіти, міських циклових методичних комісій (об'єднань) і методичних комісій (об'єднань) при закладах освіти.

3.2.3. Моніторинг якості загальної середньої освіти, рівня навчальних досягнень учнів, у тому числі тих, що навчаються за альтернативними підручниками і навчальними посібниками, їх відповідності Державному стандарту початкової загальної освіти, Державному стандарту базової середньої освіти та Державному стандарту профільної середньої освіти; моніторинг умов забезпечення психічного та фізичного стану учнів закладів освіти.

3.2.4. Моніторинг стану психічного і фізичного розвитку дітей дошкільного віку, набуття ними життєвого досвіду та вироблення вмінь і навичок, необхідних для подальшого навчання; стану організації педагогічного процесу і науково-методичної роботи в цих закладах.

3.2.5. Здійснення організації апробації та моніторингових досліджень навчально-методичного забезпечення дошкільної освіти, підручників, навчальних посібників та іншої навчальної літератури для закладів загальної середньої освіти.

3.2.6. Патронаж закладів освіти, які мають статус експериментальних майданчиків, і надання їм науково-методичної допомоги.

3.2.7. Вивчення потреб і надання практичної допомоги молодим спеціалістам та іншим педагогічним працівникам, у тому числі в період підготовки їх до атестації; участь у роботі атестаційних комісій, надання на звернення управління освіти оцінки якості навчально-виховної роботи педагогічних працівників, що атестуються.

3.2.8. Організація і науково-методичне забезпечення роботи з резервом працівників науково-методичних установ і керівних кадрів закладів освіти міста.

3.2.9. Впровадження сучасних освітніх систем і технологій, інтерактивних методів організації навчання і виховання.

3.2.10. Проведення I етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», інших фахових конкурсів і змагань педагогічних працівників; надання переможцям допомоги щодо підготовки їх до участі в наступних етапах змагань.

3.2.11. Взаємодія з міським науковим відділенням Малої академії наук України та іншими учнівськими товариствами, участь у проведенні олімпіад з базових дисциплін, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, турнірів тощо; організація підготовки команд та окремих учнів до участі їх у наступних етапах змагань.

3.2.12. Організація інформаційно-комунікаційного обслуговування та використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі та діяльності закладів освіти.

3.2.13. Вивчення, узагальнення та впровадження в педагогічну практику досвіду використання інноваційних технологій і сучасних форм організації навчально-виховного процесу.

3.2.14. Формування електронної бази даних щодо перспективного педагогічного досвіду та інноваційної діяльності педагогічних колективів і окремих працівників, створення сучасних науково-методичних матеріалів, фондів навчальної, довідкової, методичної, психолого-педагогічної, наукової, науково-популярної, художньої та іншої літератури і періодичних педагогічних видань.

3.2.15. Проведення масових заходів, спрямованих на поширення інформації щодо дослідно-експериментальної, науково-пошукової роботи та інноваційної діяльності закладів освітиі окремих педагогічних працівників.

3.2.16. Висвітлення в засобах масової інформації інноваційної діяльності педагогічних колективів та окремих педагогічних працівників і проблем розвитку освіти в місті.

3.3.  Методцентр у процесі реалізації покладених на нього завдань взаємодіє з центром практичної психології і соціальної роботи; інклюзивно-ресурсним центром, з КОІПОПК, вищими навчальними закладами, творчими спілками, громадськими установами та організаціями тощо.

3.4.  Колегіальним органом керівництва методцентром є науково-методична рада.

IV. Кадрове забезпечення методцентру

4.1. Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти,  освітніх галузей Державного стандарту базової середньої освіти та Державного стандарту профільної середньої освіти, штатний розпис затверджується у кількості 11 штатних одиниць, а саме:

 • завідувач – 1 шт.од.;

 • методист – 6 шт.од.;

 • методист із дошкільного виховання – 1 шт.од.;

 • бібліотекар – 0,5 шт.од.;

 • начальник дільниці споруд закладів освіти – 1 шт.од.;

 • секретар-друкарка – 1 шт.од.;

 • прибиральник службових приміщень – 0,5 шт.од.

4.2. Методисти та інші працівники методцентру призначаються на посади та звільняються з посад начальником управління освіти.

4.3. Напрями і зміст діяльності методистів та інших працівників методцентру визначаються посадовими інструкціями та функціональними обов'язками залежно від їхньої освіти, кваліфікації та затвердженого штату.

4.4. Методцентр очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади начальником управління освіти за погодженням із КОІПОПК.

4.5. Завідувач: 

 • здійснює загальне керівництво діяльністю методцентру, готує план роботи, погоджує і затверджує його в установленому порядку;

 • вносить пропозиції до управління освіти про структуру методцентру;

 • готує посадові інструкції та функціональні обов'язки його працівників;

 • представляє інтереси методцентру у відносинах із управлінням освіти, КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», юридичними і фізичними особами;

 • вносить пропозиції засновнику стосовно чисельності та фонду оплати праці працівників;

 • видає в межах компетенції накази та забезпечує контроль за їх виконанням;

 • вносить пропозиції до управління освіти про прийом на роботу і звільнення з роботи працівників методцентру;

 • розпоряджається майном і коштами методцентру;

 • виконує кошторис, укладає договори;

 • вносить пропозиції до управління освіти про заохочення працівників і накладання на них дисциплінарних стягнень;

 • звітує перед управлінням освіти і КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» про результати діяльності методцентру.

4.6. Завідувач є членом колегії управління освіти.

4.7. Працівникам методцентру встановлюється заробітна плата відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», із змінами і доповненнями.

 V. Структура методцентру

5.1. У складі методцентру створено сектори:

 • сектор навчально-методичний та інноваційної діяльності - 3 ос.;

 • сектор виховної роботи та позашкілля – 2 ос.;

 • сектор практичної психології – 1 ос.;

 • сектор інформаційного забезпечення – 1 ос.;

 • сектор технічний – 3 ос.

5.2. При методцентрі створена бібліотека.

VІ. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення методцентру

6.1. Матеріально-технічне забезпечення методцентру здійснюється управлінням освіти, яке забезпечує його необхідними приміщеннями, обладнанням, організовує ремонт приміщень, їх господарське обслуговування тощо.

6.2. Фінансування методцентру здійснюється управліянням освіти за рахунок коштів міського бюджету, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

VIІ. Міжнародне співробітництво методцентру

Методцентр за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів може:

 • організовувати та проводити міжнародні науково-методичні семінари, конференції, практикуми, наради, виставки тощо, здійснювати обмін і взаємне стажування працівників, брати участь у міжнародних науково-методичних заходах;

 • укладати угоди про співпрацю та реалізацію спільних програм і проектів, установлювати прямі зв'язки з партнерами за кордоном, міжнародними освітніми організаціями, закладами освіти, науковими установами зарубіжних країн у встановленому чинним законодавством порядку.

 
 
 
Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2021