Славутицький міський методичний центр
Вівторок, 09.03.2021, 02:47
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Запрошуємо на урокРеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Сектори центру
Методична служба [1405]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [221]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [193]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [615]
Деревянко О.С.
Виховна робота [776]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [235]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [113]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [187]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [169]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Інформація про участь педагогів закладів освіти у міському Форумі «Запрошуємо на урок» у І півріччі 2014/2015 навчального року завантажити
Внесені зміни! Нове! Інформація про участь педагогів закладів освіти у міському Форумі «Запрошуємо на урок» у ІІ півріччі 2014/2015 навчального року завантажити 
Увага! Конспекти учасників Форуму тут
 
Положення  про міський форум «Запрошуємо на урок»
 
І. Загальні положення
1.1.           Дане Положення про міський форум «Запрошуємо на урок» (далі – Положення) визначає цілі і завдання, права та обов'язки організаторів і учасників, терміни і етапи проведення          міського форуму «Запрошуємо на урок» (далі – Форум).
1.2.           Організаторами (далі – оргкомітет) Форуму є відділ освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради та міський методичний центр відділу освіти.
1.3.           Вся інформація про Форум розміщується на веб-сайті міського методичного центру за адресою http://slavmmc.at.ua/ (далі – сайт) у розділі головного меню «Запрошуємо на                 урок».
ІІ. Мета та завдання форуму
2.1.           Метою Форуму є стимулювання інноваційної діяльності педагогів, які атестуються на присвоєння або відповідність раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої            категорії», педагогічних звань (далі – учасники Форуму). 
2.2.           Завдання Форуму:
-         виявлення та підтримка кращих педагогів, стимулювання подальшого професійного зростання учасників Форуму;
-         спрямування учасників Форуму на особову і творчу самореалізацію, створення нових освітніх продуктів;
-         виявлення і підтримка перспективних інноваційних освітніх педагогічних, проектів і ініціатив;
-         проведення моніторингу рівня кваліфікації учасників Форуму;
-         розвиток професійної майстерності учасників Форуму щодо створення урочних і позаурочних навчальних занять (далі -  уроків);
-         формування позитивної громадської думки про учасників Форуму зокрема та заклади освіти міста в цілому; 
-         підвищення статусу і престижу професії педагога;
-         мотивація молодих педагогів до пошуку і реалізації інновацій в освітньому процесі шляхом залучення їх до перегляду відкритих уроків (навчальних занять) учасників Форуму; 
-         надання вчасної методичної допомоги педагогам закладів освіти шляхом створення умов для взаємодії освітніх співтовариств педагогів на основі використання можливостей                Інтернет – ресурсів; 
-         створення міського банку методичних матеріалів.
ІІІ. Учасники Форуму та умови його проведення
3.1.           У Форумі беруть участь педагоги загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів всіх форм власності, які у поточному навчальному році претендують на                    присвоєння (відповідність раніше присвоєній) кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічних звань. 
3.2.           В рамках роботи Форуму його учасники дають один відкритий урок та надають розроблений сценарій (конспект) (далі – конспект) до нього, побудований на принципах проблемної, евристичної дидактики, з орієнтацією на активізацію пізнавальної діяльності дітей (учнів, вихованців) (далі – учнів), творчий характер освітньої діяльності. Всі інші відкриті заходи, підготовлені та проведені педагогами, які у поточному навчальному році претендують на присвоєння (відповідність раніше присвоєній) кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічних звань, не беруть участь у Форумі.
3.3.           Участь у роботі Форуму може бути як індивідуальною, так і командною. Кількість організаторів одного заходу та співавторів одного конспекту не повинна перевищувати 3-х осіб.
3.4.           Відкриті уроки учасників Форуму можуть бути віднесені до будь-якого предметного напряму або напрямів, пов'язаних з урочною і позаурочною діяльністю. Тематика уроків не обмежується, проте матеріали повинні мати освітній характер і не суперечити загальновизнаним науковим фактам, етичним нормам і законодавству України.
3.5.           Орієнтовна структура відкритого уроку: тема; мета; тип уроку; вид (форма) уроку; завдання; обладнання; підготовка до навчально-виховної діяльності на уроці;  основний зміст; домашнє завдання; загальні висновки учителя про ефективність проведеного уроку.
3.6.           Відкриті уроки та конспекти до них проходять експертну оцінку шляхом:
-          усного обговорення відкритого уроку по його закінченні. У обговоренні результатів уроку беруть участь: члени атестаційних комісій І, ІІ рівня, педагоги-колеги учасників Форуму, молоді педагоги, батьки та інші зацікавлені особи, запрошені на урок. Учасники обговорення дотримуються педагогічної етики та основних науково-методичних вимог щодо аналізу змісту уроку;
-          інтернет-обговорення відкритого уроку на сайті у випадку розміщення інформації про нього у стрічці новин. Обговорення може здійснюватися шляхом додавання коментарів у стрічці новин, форумі сайту «Мій кращий урок» або у чаті. Оргкомітет не несе відповідальності за зміст коментарів відвідувачів сайту, але залишає за собою право редагувати їх у випадку порушення педагогічної етики;
-          детального науково-методичного аналізу дотримання вимог до укладання конспекту уроку. У аналізі змісту конспекту беруть участь: І етап рецензування – координатори методичної роботи у закладах освіти та інші особи, які долучаються до редагування конспектів за проханням автора чи експертів; ІІ етап  – методисти міського методичного центру.
3.7.           Експертна оцінка здійснюється за наступними ознаками (критеріями):
-          створення учасником Форуму умов для групової діяльності учнів, для колективної творчої діяльності, для досягнення спільного результату діяльності;
-          орієнтованість учасника Форуму при показі уроку та розробці конспекту на рефлексивні прийоми діяльності (доказовість, аргументованість висновків тощо);
-          використання учасником Форуму технік, методик, орієнтованих на продуктивну діяльність учнів  (проблемні завдання, проблемні питання і ситуації, у тому числі й міжпредметні, елементи дослідницької діяльності, міні-проекти тощо);
-          використання учасником Форуму при укладанні конспекту прийомів, орієнтованих на наочність при роботі з інформацією (єдність стилю, доцільність за змістом і кількості підібраних малюнків, ілюстрацій, кнопок, що управляють, ефектів анімації в презентації).
3.8.           Відкриті уроки в рамках Форуму можуть бути: 
-          діалогічними проблемними уроками. Провідною діяльністю є так чи інакше організований проблемний діалог між учасником Форуму і учнями, наприклад, виклад матеріалу з використання проблемних питань і завдань, виклад матеріалу із заздалегідь запланованими помилками, навчальна дискусія, евристична бесіда, урок - мозковий штурм тощо.
-          ігровими уроками. Провідною діяльністю є так чи інакше організовані рольові, ділові ігри, наприклад, урок-подорож, урок-виставка, урок-аукціон, урок-змагання,  урок-вікторина, урок-КВК тощо;
-          дослідницькими уроками (уроки-дослідження). Ведучою є діяльність дослідницької направленості, наприклад, урок-спостереження, урок-експеримент, урок дослідження об'єкту або поняття, пошуковий урок, урок-олімпіада, урок-конструювання (завдань, завдань, понять, способу, правила, закономірності і ін.), урок-моделювання, урок захисту авторських проектних робіт тощо.
IV. Етапи Форуму, терміни, порядок участі
4.1.           Форум проводиться з 20 жовтня по 01 березня  щороку.
4.2.           І етап. Не пізніше 15 жовтня або 15 січня поточного року (один раз на навчальний рік) учасники Форуму інформують методичні кабінети закладів освіти про дату, час, місце проведення та тему уроку, враховуючи при цьому зміст навчальних планів та програм, розклад уроків та план роботи закладу, особистий робочий графік.
4.3.           ІІ етап. Не пізніше 20 жовтня та 20 січня поточного року (двічі на навчальний рік) методичні кабінети закладів освіти міста подають заявку про участь у Форумі до оргкомітету за встановлено наказом формою.
4.4.           Заявки, подані на Форум без відома педагогів, зазначених у списку, не розглядаються.
4.5.           За необхідності методичні кабінети закладів освіти та міський методичний центр надає рекомендації та консультації щодо організації, проведення уроку, укладання конспекту для участі у Форумі.
4.6.           Не пізніше ніж через два робочих тижня після проведеного відкритого уроку учасники Форуму або методичні кабінети закладів направляють конспект на електронну адресу міського методичного центру metodslavutich@yandex.ua.
4.7.           Всі конспекти, що пройшли процедуру експертизи, у місячний термін із дня проведення уроку публікуються на сайті у розділі головного меню «Конспекти» за відповідними предметними напрямами.
V. Вимоги до оформлення матеріалів Форуму
5.1.           Автори несуть особисту відповідальність за зміст конспектів.
5.2.           Структура написання конспекту може бути авторською з урахуванням специфіки предметного напряму або напрямів, пов'язаних з урочною і позаурочною діяльністю, тематикою уроку.
5.3.           Конспект уроку повинен містити: чітко сформульовані тему, мету, завдання уроку, перелік необхідного обладнання; бібліографію; чітко визначену структуру, опис дій учителя та учнів на кожному етапі уроку. До конспекту включають відповіді (розв’язання) до всіх завдань уроку.
5.4.           Учасники Форуму надають до конспекту уроку авторські медіа додатки. Як медіадодатки можуть бути використані авторські презентації, створені в програмах POWER POINT, WORD, EXCEL, PAINT або інших редакторах  (завдання для групової і індивідуальної роботи, навчальні картки, навчальні тексти тощо).
5.5.           Технічні вимоги до матеріалів, які подаються.
-          Вимоги до текстових файлів. Текст друкують через 1,5 міжрядкових інтервали. Шрифт 14 Times New Roman. Параметри сторінки: верхнє, ліве і нижнє поле - 20 мм, праве - 15 мм. Вирівнювання тексту по ширині рядка. Титульного листа немає, інформація про автора, зміст конспекту (тема, розділ програми, вікова категорія учнів, рік написання тощо) розміщується на першому аркуші тексту у правому верхньому куті шрифтом 14 Times New Roman курсив. Список літератури слід розміщувати в кінці конспекту, у тексті посилання на літературу оформлюються у квадратних дужках.
-          Усі матеріали та медіадодатки подаються у вигляді архівованої папки з файлами. Назва папки повинна містити прізвище, ім'я та по батькові автора матеріалу. Назви файлів додатків мають бути зрозумілими для експертів.
5.6.           Дотримання технічних вимог до матеріалів, які подаються для участі у Форумі, є обов'язковим.
5.7.           Авторське право на створені в рамках Форуму конспекти зберігається за їх авторами.
5.8.           На авторів конспектів розповсюджується ст.50 п.В «плагіат» Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 № 3792-XII.
5.9.           У разі неправильного оформлення поданих матеріалів (огляд літературних джерел, загальні вимоги до цитування, посилання в тексті) оргкомітет не несе відповідальності за зміст та авторське право на конспекти учасників Форуму.  
5.10.       За згодою автора оргкомітет залишає за собою право використання наданих конспектів цілком або частково в своїх освітніх і науково-методичних цілях.
5.11.       За згодою автора оргкомітет може направляти конспекти до редакцій фахових видань для подальшого їх опублікування.
5.12.       Оргкомітет Форуму не несе відповідальності перед авторами і третіми особами і закладами освіти за можливе розміщення конспектів на інших інтернеті-ресурсах в результаті їх копіювання.
5.13.       Оргкомітет Форуму має право вилучити вже розміщений на сайті конспект, якщо з'ясується, що в процесі його публікації були порушені чиїсь права або ж загальноприйняті норми етики. Про факт вилучення розробки оргкомітет повідомляє автора і заклад, де робота виконувалася. 
5.14.       Рецензії на конспекти учасникам Форуму не видаються, надіслані конспекти не повертаються.
6.        Підведення підсумків Форуму
6.1.           Всі учасники Форму до 10 квітня поточного року отримують «Сертифікат учасника Форуму».
6.2.           У випадку невиконання технічних вимог до конспектів та термінів подання матеріалів до оргкомітету «Сертифікат учасника Форуму» не видається.
6.3.           Методичні кабінети закладів вказують факт офіційної публікації конспекту на сайті у методичних портфоліо (методичних книжках) учасників Форуму.
6.4.           За підсумками Форуму оргкомітет дає рекомендації атестаційним комісіям І, ІІ рівня щодо присвоєння (відповідність раніше присвоєній) учаснику Форуму кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» або педагогічного звання.
6.5.           Прізвища учасників Форуму друкуються у щорічному інформаційно-методичному віснику відділу освіти та міського методичного центру.
6.6.           Інформація про підсумки та учасників Форуму публікується у місцевих засобах масової інформації та в Інтернеті.
6.7.           Фінансове забезпечення Форуму здійснюється згідно з чинним законодавством України.
6.8.           Джерелами фінансування Форуму є кошти засновників, спонсорські, благодійні та інші кошти, не заборонені чинним законодавством.
 
 
Вхід на сайт

2020/2021
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2021