Славутицький міський методичний центр
Субота, 06.06.2020, 16:11
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Методичні рекомендаціїРеєстраціяВхід
Контакти
Бакинський квартал, б.15, м.Славутич,Київська обл.07101
тел.: (04579) 2-35-32
e-mail: metodslavutich@ukr.net
web: slavmmc.at.ua
Пошук
Меню сайту
Календар подій
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Сектори центру
Методична служба [1368]
Деревянко О.С.
Науково-методична рада [53]
Деревянко О.С.
Дошкільна освіта [217]
Терещенко І.А.
Початкова освіта [192]
Корень Л.О.
Олімпіади, МАН, конкурси... [611]
Деревянко О.С.
Виховна робота [775]
Полегенько Я.П.
Бібліотечно-бібліографічна робота [226]
Іванова Я.Є.
Психологічна служба [112]
Єзан Н.П.
Мови і література [171]
Мандровний О.М.
Фізична культура, технології, естетичний цикл знань [186]
Касьяненко Л.Л.
Природничо-математичний цикл знань [58]
Суспільствознавство [160]
Ми у facebook
Методист ДНЗ
Початкова школа
Словесники
psyh.blog
...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Маленький Славутич – син великої України 
Методичні рекомендації щодо відзначення
30 – річчя міста Славутича у навчальних закладах міста

    
У червні 2017 року місто Славутич відзначатиме своє 30 – річчя. З метою виховання шанобливого ставлення до історії рідного міста, формування історичної пам’яті, підтримки творчо обдарованих дітей та молоді; активізації виховної та патріотичної роботи серед юних славутичан; розвитку творчої співпраці учнів, педагогів та батьків, стимулювання професійної активності педагогів навчальних закладів рекомендуємо організувати та провести заходи для дітей, педагогів та батьків. Пропонуємо використати дані рекомендації у ході підготовки до загальноміських заходів.

Дошкільна освіта 

Рекомендуємо під час занять із художньо-естетичного розвитку (образотворча, музична діяльність)  провести літературно-музичні композиції. Наповнити цей вид роботи слуханням пісень про Славутич, малюванням улюблених куточків міста, виготовленням виробів з аплікації,  конструюванням з елементами дизайну. Орієнтовна тематика занять: «Я житель свого міста», «Місто білого ангела». Заняття з пізнавального розвитку (ознайомлення з навколишнім, природою)  потребують  ознайомлення, розширення знань дітей про рідне місто, про те, що воно має свій герб, прапор, гімн; про його розташування, історію будівництва, про те, з якими містами та селами Славутич межує.  Варто запросити на заняття відомих людей міста Славутича, краєзнавців, перших поселенців, людей, які мають почесний знак «За особистий внесок у розвиток міста», письменників, художників, спортсменів.
Доцільним буде у травні-червні організувати проведення днів краєзнавства. Варто залучити до заходів різновікові категорії дошкільнят, поєднати групову й індивідуальну форми роботи. З урахуванням віку дітей пропонуємо місця проведення екскурсій: краєзнавчий музей, пам’ятники міста, міський парк, центральна площа. 
Обов’язково в період підготовки до святкувань оформляються книжкові виставки, виставки фотографій. 
Цікавими будуть краєзнавчі подорожі (очна, заочна, літературна), ретро-виставки «Наше місто в минулому», краєзнавчі вікторини,  читання поезії про Славутич, знайомство з традиціями рідного краю. Можна також у квітні місяці провести сімейну легкоатлетичну спартакіаду «Мама, тато і дитина, ми - Славутицька родина». 

Початкова школа 

Рекомендуємо на уроках розвитку мовлення написання творів на тему «Рідний Славутич», «Славутич у майбутньому»; на уроках математики – складання і розв’язування задач на місцевому матеріалі; на уроках читання – декламування віршів про Славутич; на уроках образотворчого мистецтва – створення малюнків до конкурсу; на уроках трудового навчання – виготовлення листівок до конкурсу.
Пропонуємо теми для годин спілкування: «Маленький Славутич – син великої України», «Наймолодше місто незалежної України», «Славутич – наш дім, ми господарі в нім», «Славутич. Дитинство. Майбутнє», «Люби і знай свій рідний край», «Славутич моїх мрій», «Мій рідний край», «Чи знаєш ти своє місто?». На такі заходи доцільно запросити відомих славутичан, соціально активних жителів міста, представників місцевої влади чи громадських організацій, батьківської громади. 
Крім цього доцільно організувати конкурс малюнків «Я - житель свого міста», конкурс вітальних листівок «Вітаю, рідний Славутиче!», конкурс - виставка сімейних стінгазет «Щаслива сім’я – щасливий Славутич!», квести «Чи знаєш ти Славутич?».  

Основна та старша школа 


Рекомендуємо на уроках літератури організувати обговорення творів сучасних поетів та письменників Чернігівщини (Станіслава Реп’яха, Дмитра Іванова, Сергія Дзюби, Костянтина Москальця), творів сучасних поетів та письменників славутичан (Оксани Василець, Анни Крюкової, Ганни Коваленко, Ірини Козленко, Галини Каранди, Костянтина Симонова, Ніни Баришевської), обговорення творів, присвячених чорнобильській трагедії (Володимир Яворівський «Марія з полинем в кінці століття», Юрій Щербак «Чорнобиль», Григорій Медведєв «Чернобыльская тетрадь»). На уроках історії в 11 – класах організувати обговорення теми: «Майбутнє Славутича в умовах незалежності України». 
З метою активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, розвитку творчої співпраці учнів, педагогів та батьків доцільно організувати: 
•екскурсії до краєзнавчого музею міста Славутича;
•фотовиставки «Історія міста Славутича», «Гортаючи сторінки історії Славутича», «Славутич – місто дружнє до дитини», «Сімейні реліквії славутичан»; 
•книжкові виставки в бібліотеках «Славутич! Моє місто – моя доля»;
•тематичні спецвипуски шкільних самоврядних газет з використанням віршів, творів, малюнків та фотографій; 
•круглі столи зі славутичанами, які мають активну громадянську позицію, які були свідками народження та розвитку міста Славутича «Мій рідний край ні з чим не порівняти», «Люди, які прославили моє місто», «Джерела духовності Славутича»; зустрічі з жителями міста, нагородженими званням «Почесний громадянин міста», відзнакою «За особистий внесок в розвиток міста»;
•виховні справи (інтелектуальні ігри, брейн-ринги, квести тощо) з вивчення історії міста, Статуту громади, Кодексу етики;
•конкурс читців поезій, написаних славутицькими поетами «Я – Славутича гордість і надія!», «Золота криниця мого дитинства», «Славутич – це радість, натхнення і щастя! Славутич – це наше життя!»;
•конкурс-виставка малюнків та творчих робіт учнів та їх батьків «Славутич мій – моя краса», «Славутич – місто Білого Ангела», «Славутич: вчора, сьогодні завтра», «Я люблю своє місто», «Майбутнє Славутича очима дітей»;
•класні години: «Заснування міста Славутича», «Історія міста Славутича», «Статут територіальної громади Славутича», «Славутич – місто-супутник ЧАЕС», «Славутич: проблеми і перспективи», «Кодекс етики Славутичанина», «1987 – рік заснування міста», «Архітектурна мозаїка Славутича», «Ми – діти твої, Славутич!», «Славутич – місто, дружнє до дитини», «Вінок традицій Славутича», «Я – житель свого міста», «Славутич – місто особистостей», «Славутич творить майбутнє», «Місто Білого Ангела – символ світлого дня», «Кодекс етики Славутичанина», «Найкращі місця Славутича», «Славутич – місто мого дитинства», «Я – моя сім’я – моє місто Славутич – моя Батьківщина», «Славутич – місто культурної енергії»; 
•спільні  з батьками творчі справи та заходи «Ми жителі славного міста Славутича», «Моя творча сім’я», «Моя сім’я – за здоровий спосіб життя», «Відкрий для себе Славутич», «Моє місто – моя гордість», «Славутич – наш маленький Всесвіт»;
•спортивні змагання «Мама, тато і дитина, ми – Славутицька родина», «Весняні старти Славутича», «Славутичани, вперед до перемоги!». 

Науково-методична робота

Пропонуємо організувати для педагогічних працівників творчі студії-семінари, круглі столи, усні журнали, педагогічні читання, вікторини, присвячені відзначенню 30-ої річниці міста Славутича. Під час методичних заходів можна обговорити наступне: «Славутич – місто особистостей», «Славутич – місто, яке повинно жити», «Славутич – місто моєї долі».  
Рекомендуємо в рамках підготовки матеріалів до педагогічної виставки «Освіта Славутича», узагальнити передовий педагогічний досвід (творчі проекти, альбоми, альманахи, збірники конспектів, відеофільми), присвячений історії міста. 
Пропонуємо також підготувати публікації до фахових видань та  місцевих засобів масової інформації. Їх зміст може бути присвячений дітям та дитинству у місті Славутичі, ролі окремих педагогів у становленні міської освітньої системи, опису значення історії окремого закладу для розвитку Славутича. В рамках підготовки колективів закладів до святкування дня міста, слід організувати випуск тематичних стінгазет, методичних бюлетенів, святкових плакатів та банерів.
Пропонуємо створити окремі веб-сторінки «Славутичу - 30». Змістовним наповненням веб-сторінки можуть бути: коротка історія міста, Кодекс етики, традиції та звичаї територіальної громади міста, фотографії або малюнки, присвячені Славутичу та його жителям. Можна також розміщувати конспекти, розробки та світлини усіх заходів, які були організовані та проведені в рамках відзначення 30-ої річниці міста. 

Бардакова Н.О., завідуюча міським методичним  центром;
Заставнюк О.О., Громовик Н.П.,
Касьяненко Л.Л., Мороз Л.І., Мандровний О.М.,
Терещенко І.А., методисти міського методичного центру

Вхід на сайт

2019/2020
http://picasion.com/
АКТУАЛЬНО!
Дошка пошани
http://picasion.com/
міні-EdCamp Slavut
Наш блог
INUDECO
МОНУ
imzo.gov.ua
ЗНО
КОДА
ДОН
КНЗ КОР "КОІПОПК"
МАН
Міська рада
Управління освіти
pedpresa.com
osvita.ua
Славутицький ММЦ © 2020