Славутицький міський методичний центр
Четвер, 25.04.2019, 11:28
Вітаю Вас Гость | RSS
 
Головна Узагальнюємо передовий педагогічний досвід - ФорумРеєстраціяВхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » 1001 ідея » Онлайн-семінар "Новації у проведенні атестації" » Узагальнюємо передовий педагогічний досвід (Хто має узагальнювати ППД? Обмінюємося думками...)
Узагальнюємо передовий педагогічний досвід
МетодистДата: Середа, 30.03.2011, 22:24 | Повідомлення # 1
Група: Гости

Чи має право адміністрація "вимагати" узагальнення досвіду???
 
ММЦДата: Неділя, 11.09.2011, 14:19 | Повідомлення # 2
Подполковник
Група: Администраторы
Повідомлень: 63
Репутація: 100
Статус: Offline
Шановний методист!
Успіхи навчання й виховання підростаючого покоління значною мірою залежать від уміння адміністрацій навчальних закладів організувати та спрямувати роботу педагогів на інтенсивне впровадження в практику нових педагогічний ідей, технологій навчання і виховання, досягнень сучасної педагогічної науки та практики. У Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників (наказ МОНМС № 930 від 06.10.10), підкреслюється значимість вміння сучасного педагога застосовувати інноваційні освітні методики й технології, активно їх використовувати та поширювати у професійному середовищі; продукувати оригінальні, інноваційні ідеї. Створення керованої системи виявлення, вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду (далі ППД) є одним із найголовніших завдань методичних служб і керівників закладів освіти.

Опис змісту досвіду. Обсяг розділу “Опис змісту досвіду” – близько 10 сторінок друкованого тексту. В розділі чітко виділяється ідея (мета досвіду), сутність нового, демонструється технологія впровадження і можлива результативність, шляхи розповсюдження та популяризації. Опис досвіду здійснюється особою, яка вивчала даний досвід, тому зміст тексту викладається від третьої особи з посиланням на додатки, де певна теза проілюстрована методичною розробкою, рекомендаціями, авторською програмою, публікаціями тощо. У вступі коротко розкривається актуальність досвіду, світові та вітчизняні тенденції вирішення поставлених завдань; взаємозв’язок із сучасними науковими дослідженнями; науково-понятійний апарат (предмет, об’єкт, мета дослідження, практичне, теоретичне значення (цінність), гіпотеза тощо). Основна частина передбачає виклад інформації про дослідження проблеми або розробку провідної ідеї досвіду. Основне призначення опису чи описуваного узагальнення - створення реальної картини досвіду, показ конкретних зразків педагогічних напрацювань і здобутків. У висновках подається оцінка одержаних результатів роботи, вивчення яких дає можливість коригувати педагогічну діяльність, спрямовувати її на досягнення мети та завдань, визначати ефективність застосованих методів і прийомів, засобів тощо. Доцільно продемонструвати результативність роботи над зазначеною проблемою за певний період (реальний приріст знань, умінь, навичок, якостей вихованців, поліпшення показників роботи з обдарованими дітьми, науково-методичної роботи в закладі, місті тощо). Рекомендації мають бути конкретними. Основна увага приділяється пропозиціям щодо ефективного використання результатів дослідження та шляхів розповсюдження і популяризації досвіду. У кінці розділу «Опис змісту досвіду» особа, яка його здійснила вказує своє прізвище, ім'я та по батькові, посаду. За більш детальною інформацією звертайтеся до своєї адміністрації! Бажаю успіхів!
 
Форум » 1001 ідея » Онлайн-семінар "Новації у проведенні атестації" » Узагальнюємо передовий педагогічний досвід (Хто має узагальнювати ППД? Обмінюємося думками...)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Славутицький ММЦ © 2019